Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Pasiūlė kaip pačiame Mėnulyje būtų galima pasigaminti statybinių medžiagų: galima bus statyti net pastatus

2021-01-27 (0) Rekomenduoja   (9) Perskaitymai (275)
    Share

Kai žmonės sugrįš į Mėnulį – ar tai nutiktų 2024 metais, ar keletu metų vėliau – jie turėtų ten ir pasilikti. Na, ne tie patys astronautai, bet planuojama palydove įrengti nuolat gyvenamą tyrimų stotį. Vienas iš iššūkių, kylantis rengiant tokius planus – statybinės medžiagos.

Gabenti visus komponentus bazės sienoms ir luboms iš Žemės kainuotų labai brangiai; be to, tokius komponentus būtų sudėtinga remontuoti ar pakeisti naujais. Alternatyva – gaminti komponentus Mėnulyje, išnaudojant regolitą.

Regolitas yra smulkios dulkės, dengiančios Mėnulio paviršių; Apollo astronautų teigimu, konsistencija jos primena miltus. Tiesa, kiekviena dulkelė yra labai aštri, nes nepatiria atmosferinės erozijos. Tyrimai apie regolito panaudojimą kaip žaliavos trimačiam spausdinimui vykdomi ne vienerius metus. Neseniai pasirodžiusioje apžvalgoje pristatoma dabartinė technologijos situacija.

Pagrindinė išvada – skirtingos trimačio spausdinimo metodikos bus naudingos skirtingiems poreikiams Mėnulyje patenkinti. Vieni metodai bus naudingi statant pastatus, kiti – esamų konstrukcijų remontui, treti – gaminant smulkesnius įrenginius. Taigi įvairioms tyrimų grupėms nebūtina konkuruoti tarpusavyje; priešingai, visos gali prisidėti prie efektyvesnių Mėnulio tyrimų.

Apžvalga publikuojama Acta Astronautica.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(9)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
60(9)
26(0)
24(0)
23(0)
22(0)
18(0)
15(0)
13(0)
Savaitės
75(0)
61(2)
59(0)
54(0)
51(4)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
75(0)