Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Fizikė pasiūlė naują raketinio variklio koncepciją: žmones į Marsą galėtų gabenti 10 kartų greičiau nei dabartiniai erdvėlaiviai

2021-02-05 (5) Rekomenduoja   (87) Perskaitymai (275)
    Share

Raketinio variklio koncepcija yra JAV Energetikos departamento (DOE) Prinstono plazmos fizikos laboratorijos (PPPL) tyrimų dalis.

Fizikė Fatima Ebrahimi yra šios koncepcijos sumanytoja. Jos tyrimas buvo paskelbtas „Journal of Plasma Physics“.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp naujos Ebrahimi raketinio variklio koncepcijos ir kitų – jame plazmos dalelės iš variklio išstumiamos magnetiniu lauku. Tuo tarpu esamuose erdvėlaivių varikliuose tam naudojami elektriniai laukai.

Plazma yra viena iš keturių pagrindinių materijos būsenų, sudaryta iš jonizuotų dujų ir laisvųjų elektronų. Mūsų Saulė yra degantis plazmos kamuolys, naudojantis sintezės reakciją.

Elektrinį lauką naudojantys plazmos varikliai, veikia tik mažu greičiu. Tačiau naujosios Ebrahimi plazminio variklio koncepcijos variklis plazmą išstumia šimtų kilometrų per sekundę greičiu – dešimteriopai greičiau nei dabartiniai varikliai.

 

Tai reiškia, kad juos naudodami, astronautai galėtų daug greičiau pasiekti išorines planetas. Tokie varikliai smarkiai padidintų pagreitį, taip gerokai sutrumpindami kelionės laiką.

Ebrahimi atkreipė dėmesį į tris pagrindinius skirtumus tarp jos siūlomos raketinio variklio koncepcijos ir esamų variklių. Pirmiausiai, variklyje naudojami magnetiniai laukai, galintys sukurti platesnį stūmos jėgų spektrą. Antra, naujoji koncepcija stūmą kuria, išstumdama plazmos daleles ir plazmoidus; pastarieji suteikia papildomos jėgos varikliui. Galiausiai magnetiniais laukais galima išlaikyti plazmą iš lengvų ar sunkių atomų jonų. Taip mokslininkai galėtų suderinti traukos jėgą kiekvienai misijai.

 

„Šį darbą įkvėpė ankstesnis darbas su termobranduoline sinteze ir tai yra pirmas kartas, kai kosminiam varikliui siūlomi plazmoidai ir magnetinis perjungimas“, – sakė Ebrahimi. „Kitas žingsnis – prototipo kūrimas“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(93)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(87)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
72(0)
50(0)
47(9)
44(4)
36(0)
35(0)
31(0)
27(8)
21(0)
17(4)
Savaitės
74(0)
62(2)
59(0)
58(2)
51(9)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
72(0)