Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Marsas – atsarginė planeta: kaip žmogui joje prisitaikyti? (Video)

2021-02-28 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (110)
    Share

Iš pirmo žvilgsnio Marsas - nesvetinga planeta. Dulkių audros, radiacija, reta atmosfera, beveik nėra deguonies. Žmonių sukurti robotai sėkmingai išgyvena ir dirba Marse, tačiau žmogui reikia išteklių: maisto, vandens, deguonies, kurių iš Žemės į Marsą pakankamai atsigabenti neįmanoma.

Džiugu tai, kad Marse yra požeminių ledo-vandens telkinių. Taip pat naujasis robotas „Perseverance“, vasario 18-tą sėkmingai nusileidęs Marso paviršiuje, turi svarbią užduotį: „Be aibės eksperimentų, kurie bus skirti gyvybės paieškai Marse, jis atliks bandymą iš anglies dioksido išgauti deguonį“, - sako VU TFAI astrofizikas dr. Vidas Dobrovolskas.

„Artimiausioje ateityje Mėnulis ir Marsas taps kažkuo panašiu į Antarktidą šiuo metu. Tai yra, mokslinių tyrimų bazėmis, kuriose nuolat gyvena tam tikra įgula, reguliariai keičiasi, bet visąlaik dirba“, - sako FTMC astrofizikas dr. Kastytis Zubovas.

 

„Pagrindinę naudą turbūt įžvelgčiau netiesioginę: ilgainiui technologijos, kurios bus naudojamos skrydžiams į Marsą, jos neabejotinai ras pritaikymą kasdieniame mūsų gyvenime“, - apie astronautų misijų į Marsą prasmę pasakoja dr. V. Dobrovolskas.

 

 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
33(0)
21(0)
20(1)
19(8)
16(0)
15(0)
15(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)