Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Antižvaigždės mūsų pašonėje? Identifikavo 14 žvaigždžių, kurios galėtų būti sudarytos iš antimaterijos

2021-05-07 (0) Rekomenduoja   (20) Perskaitymai (110)
    Share

Ar gali Paukščių Take būti žvaigždžių, sudarytų iš antimaterijos? Jei tokios „antižvaigždės“ egzistuotų, jų vėjai, susidūrę su įprasta tarpžvaigždine medžiaga, anihiliuotų ir skleistų gama spindulius. Pasinaudoję Fermi gama spindulių teleskopo 10 metų stebėjimų duomenimis, mokslininkai identifikavo 14 žvaigždžių, kurios galėtų būti sudarytos iš antimaterijos.

Šių objektų padėtys neatitinka žinomų gama spinduliuotės šaltinių – daugiausiai neutroninių žvaigždžių ar juodųjų skylių, – o spektras gerai dera su medžiagos-antimedžiagos anihiliacijos signalo prognoze.

Tiesa, tai dar ne įrodymas, jog jos tikrai yra antižvaigždės; didesnė tikimybė, kad tai labiau įprasti gama spindulių šaltiniai.

Remdamiesi šiais rezultatais, tyrėjai taip pat apskaičiavo maksimalų galimą antižvaigždžių skaičių Paukščių Take – jis nesiekia vienos antižvaigždės 300 tūkstančių įprastinių.

Materijos ir antimaterijos balansas Visatoje yra viena iš neišaiškintų kosmologinių paslapčių: mums žinomi fizikos dėsniai sako, kad abiejų materijos tipų Visatoje turėtų būti po vienodai, bet stebėjimai rodo, kad antimaterijos yra labai nedaug. Bet koks antimaterijos gausos ir savybių patikslinimas gali padėti išspręsti šį neatitikimą.

Tyrimo rezultatai publikuojami Physical Review D.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(20)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(20)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
24(3)
21(6)
17(0)
17(2)
15(0)
10(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)