Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„Lockheed Martin“ su automobilių gigantu „General Motors“ pristatė savaeigio mėnuleigio koncepciją: gali tapti „Artemis“ programos dalimi (Video)

2021-06-02 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (110)
    Share

Po keleto metų žmonės vėl nusileis Mėnulyje, greičiausiai bent keleto savaičių, o gal ir mėnesių, trukmės misijoms. Jų metu reikės dirbti ne tik kelių žingsnių atstumu nuo nusileidimo modulio, bet ir važinėti po apylinkes. Artimiausiu metu NASA turėtų apsispręsti, kokius mėnuleigius naudos astronautai.

Aerokosminių technologijų kompanija Lockheed Martin ir automobilių gigantas General Motors pristatė savaieigio mėnuleigio koncepciją.

Mėnuleigyje būtų įdiegtos kelios svarbios naujovės, šiuo metu plintančios automobilių pramonėje: pilnai elektrinis variklis ir autonominio judėjimo sistemos.

Elektrinis variklis turi pranašumą prieš vidaus degimo variklį, nes jam nereikia atskirai gabenamo kuro. Jį galima pakrauti Saulės baterijomis, įrengtomis ant paties mėnuleigio arba ant tyrimų stoties.

Autonominio judėjimo sistema leistų siųsti mėnuleigį į apylinkių žvalgybos misijas be žmonių. Tai gerokai pagreitintų nusileidimo vietos išžvalgymą ir padėtų atsakingiems misijos asmenims apsispręsti, kurios vietovės vertos detalesnių tyrimų.

Žinoma, savaeigė sistema yra ir rizikinga, nes mėnuleigiui sugedus, būtų sudėtinga jį pargabenti į bazę. Visgi abi kompanijos tikisi, kad NASAi rizika pasirodys priimtina ir jų pasiūlymas taps Artemis programos dalimi.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
24(3)
21(6)
17(0)
17(2)
15(0)
10(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)