Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„Starlink“ konkurentas įsibėgėja:„OneWeb“ kels daugiau palydovų, teiks komercines paslaugas iš kosmoso (Video)

2021-07-03 (1) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (220)
    Share

Londone įsikūrusi technologijų bendrovė „OneWeb“, siekianti sukurti pasaulinę interneto paslaugą, teikiamą iš kosmoso, ketvirtadienį pasiekė svarbų etapą.

Įmonė paleidžia dar 36 palydovus, taip jų skaičių orbitoje padidindama iki 254. Nors tinklui užbaigti reikia dar daug daugiau palydovų, šio skaičiaus pakanka, kad būtų galima pradėti teikti komercines paslaugas didelėje Šiaurės pusrutulio dalyje.

„Tokie dalykai neįvyksta per vieną naktį; per pastaruosius kelis mėnesius buvo atliktas didžiulis sunkus darbas. Tačiau šis paleidimas yra ypatingas“, – BBC portalui sakė „OneWeb“ generalinis direktorius Neilas Mastersonas.

Naujausia palydovų partija turėtų būti iškelta iš Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančio Vostočnyj kosmodromo.

Numatyta, kad raketa nešėja „Sojuz“ paliks starto aikštelę lygiai 09:48 vietos laiku. Sėkmingo visų erdvėlaivių paleidimo ir jų signalų gavimo patvirtinimo tikimasi tik po kelių valandų.

Didžiulė investicija

Praėjo kiek daugiau nei metai nuo tada, kai Didžiosios Britanijos vyriausybė ir Indijos konglomeratas „Bharti Global“ pateikė pasiūlymą išpirkti „OneWeb“ iš bankroto, į sunkumus patiriančią įmonę investuodami po 500 mln. dolerių.

Nuo to laiko prie projekto prisijungė ir kiti investuotojai, įsitikinę jo perspektyvumu. Pagrindinis iš jų yra Prancūzijos palydovinių telekomunikacijų operatorius „Eutelsat“.

Šią savaitę „Bharti“ priėmė sprendimą į įmonę investuoti dar 500 mln. JAV dolerių ir taip iš esmės užbaigė reikiamą finansavimą, kad būtų galima įdiegti likusią megakonsteliacijos dalį – orbitoje skriejančią maždaug 650 erdvėlaivių kompaniją. Po ketvirtadienio misijos reikės dar 10 paleidimų, tačiau tai turėtų būti padaryta iki 2022 m. vidurio.

 

Didžiulę reikšmę Jungtinės Karalystės rinkai turėjo sekmadienį paskelbtas „OneWeb“ ir „British Telecom“ pasirašytas susitarimo memorandumas. Šios dvi bendrovės turi ištirti, kaip jos galėtų bendradarbiauti tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek visame pasaulyje.

BT galėtų perimti labai didelę dalį ryšio pajėgumų Didžiojoje Britanijoje. Diskusijos dar vyksta, tačiau manoma, kad telekomunikacijų milžinė diegs „OneWeb“ kaip savo plačiajuosčio ryšio sprendimų dalį.

Tokiu būdu vadinamuosiuose „ne taškuose“, t. y. vietose, kuriose interneto ar telefono ryšio aprėptis yra labai ribota arba jos visai neaprėpiamos, atsirastų „OneWeb“ įgalintas vietinis centras, iš kurio atskiri vartotojai galėtų gauti dalį pralaidumo.

Konkurencija

 

Pagrindinis „OneWeb“ konkurentas interneto megakonsteliacijos versle yra „Starlink“, kurią steigia Kalifornijos technologijų verslininkas Elonas Muskas ir jo raketų bendrovė „SpaceX“.

Šiuo metu „Starlink“ orbitoje yra daugiau kaip 1 500 palydovų, o vėliau jų bus dar tūkstančiai (dėl tinklo architektūros reikia daugiau palydovų nei „OneWeb“). Šią savaitę E. Muskas pareiškė, kad tikisi iki rugpjūčio mėn. pradėti teikti pasaulinę paslaugą, kuria per 12 mėnesių naudosis 500 000 vartotojų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(4)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(7)
42(8)
30(0)
23(5)
23(0)
14(0)
13(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
104(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
104(22)