Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Elonas Muskas: kiekvienas „Starship“ erdvėlaivis į Marsą galės keliauti dešimtis kartų – tai bus „žiauriai ekonomiška“

2021-08-27 (0) Rekomenduoja   (36) Perskaitymai (220)
    Share

Elonas Muskas sakė, kad „Starship“ erdvėlaivis į Marsą galės nukeliauti keliolika kartų.

Viena raketa – dešimtys misijų

„SpaceX“ generalinis direktorius Elonas Muskas socialiniame tinkle „Twitter“ gyrėsi sunkiosios raketos pakartotiniu panaudojimu, teigdamas, kad „Starship“ erdvėlaivis padės pasiekti ekonomiškesnius skrydžius į Mėnulį ir Marsą.

„Starship“ erdvėlaivis bus žiauriai ekonomiškas Žemės orbitos ar Mėnulio misijose, kai tik bus pradėtas operatyvus ir greitas pakartotinis jo naudojimas“, – „Twitter“ sakė Muskas.

„Su misijomis į Marsą yra kur kas sudėtingiau, nes Žemė ir Marsas susilygina tik kas 26 mėnesius, todėl pakartotinis erdvėlaivio naudojimas yra ribojamas iki keliolikos kartų per 25–30 metų erdvėlaivio gyvavimo laikotarpį“.

1 procentas

Kiek pinigų „Starship“ iš tikrųjų sutaupys? Jei tikėsime ankstesniais Musko komentarais – daug.

Tiesą sakant, „SpaceX“ įkūrėjas sako, kad „Starship“ galės į orbitą iškelti krovinius ir žmones už 1,3 proc. sumos, kurią šiuo metu NASA moka atlikdama tą pačią užduotį.

 

„Jei atsižvelgsime į veiklos išlaidas, tai būtų 2 milijonai JAV dolerių“, – sakė Muskas. Tuo tarpu NASA vidutiniškai vienam raketos paleidimui išleidžia 52 milijonus JAV dolerių.

„Starship“ neabejotinai pakeis keliones į kosmosą. Galimybė pakartotinai naudoti raketas ne tik sutaupys NASA pinigų, bet ir leis agentūrai sutelkti išteklius kitiems gyvybiškai svarbiems projektams.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(39)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(36)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)