Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„SpaceX“ į kosminę stotį išsiuntė skruzdėlių, avokadų ir robotinę ranką (Video)

2021-08-29 (0) Rekomenduoja   (11) Perskaitymai (220)
    Share

„SpaceX“ raketa sekmadienį išskraidino į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) skruzdėlių, avokadų ir robotinę ranką.

Pirmadienį į TKS atvyksiantis krovinys yra jau 23-ia NASA užsakymu gabenama šios kompanijos siunta per mažiau nei dešimtmetį.

Pakartotinai panaudota raketa „Falcon“ priešaušriu pakilo iš NASA Kennedy kosmoso centro. Iškėlusi kapsulę „Dragon“, pirmoji raketos pakopa vertikaliai nusileido ant naujausios „SpaceX“ platformos „A Shortfall of Gravitas“ vandenyne.

„SpaceX“ įkūrėjas Elonas Muskas tęsia savo tradiciją raketų nešėjų priėmimo platformas pavadinti velionio mokslinės fantastikos rašytojo Iaino Bankso ir jo serijos „Culture“ garbei.

„Dragon“ gabena daugiau kaip 2170 kg atsargų ir priemonių eksperimentams, taip pat šviežio maisto, įskaitant avokadus, citrinas, net ledus septyniems TKS astronautams.

Skautės eksperimentams siunčia skruzdėlių, vėžiagyvių artemijų ir augalų, o Viskonsino Madisono universiteto mokslininkai – genetiniams tyrimams naudojamo baltažiedžio vairenio – nedidelės piktžolės – sėklų. Nesvarumo sąlygomis taip pat bus tiriami betono, saulės baterijų ir kitų medžiagų pavyzdžiai.

Orbitoje debiutuosiančia vieno japonų startuolio eksperimentine robotine ranka bus bandoma įsriegti daiktus ir atlikti kitus kasdienius darbus, paprastai atliekamus astronautų. Pirmieji bandymai bus vykdomi TKS viduje. Būsimi „Gitai Inc.“ roboto modeliai atlikti remonto darbus praktikuosis atvirame kosmose, sakė vyriausiasis technologijų pareigūnas Toyotaka Kozuki.

 

Jau 2025 metais tokių rankų grupė gali padėti statyti bazes Mėnulyje ir kasti ten naudingąsias iškasenas, pridūrė jis. Dėl COVID-19 nulemto vėlavimo „SpaceX“ kai kurių eksperimentų priemones turėjo palikti Žemėje.

Tai buvo antras bandymas paleisti raketą – šeštadienį paleidimas nepavyko dėl audringų orų.

2011 metais užbaigusi savo daugkartinių erdvėlaivių programą, NASA kroviniams ir įguloms į TKS skraidinti pasitelkia „SpaceX“ ir kitas JAV kompanijas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(11)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(11)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
35(0)
27(0)
21(3)
17(5)
17(0)
17(0)
14(0)
13(0)
11(0)
11(6)
Savaitės
65(0)
64(0)
63(0)
58(7)
56(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
106(22)
98(0)