Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Kvapą gniaužiančiame vaizdo įraše JAV Kosmoso pajėgos pirmojo skrydžio metu susprogdina „Firefly“ „Alpha“ raketą: kas čia nutiko ir kodėl „Firefly“ inžinieriai šiuo skrydžiu vis vien džiaugiasi? (Foto, Video)

2021-09-06 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (440)
    Share

Rugsėjo 2 dienos vakarą „Firefly Aerospace“ raketa „Alpha“ pakilo pirmajam skrydžiui, virš Kalifornijos pakrantės Ramiojo vandenyno link. Tačiau vos pasiekus viršgarsinį greitį, ji buvo susprogdinta JAV Kosmoso pajėgų.

„Alpha“ raketa yra dviejų pakopų, 29 metrų aukščio mažų palydovų pristatymo sistema, skirta 1000 kg naudingosios apkrovos pristatymui į žemąją Žemės orbitą arba 630 kg į Saulės sinchroninę orbitą.

„Firefly“ planuoja paleisti „Alpha“ raketą du kartus per mėnesį ir vieno skrydžio kaina sieks 15 mln. USD.

2021 m. rugsėjo 2 d. skrydis, vadinamas bandomuoju, prasidėjo šiek tiek į šiaurę nuo Los Andželo Vandenbergo kosminių pajėgų bazėje 18:59 vietos laiku. Raketoje buvo keletas veikiančių palydovų, tačiau tik bandymo tikslais. Raketa pakilo be kliūčių.

 

Filmuota medžiaga rodo, kad praėjus vos dviem su puse minutės po „Alpha“ pakilimo, raketa nepasiekė maksimalaus aerodinaminio slėgio (dar vadinamu „Max Q“) ir pradėjo svirti į šoną ir lėtai pradėjo krypti žemyn.

Po dar vieno žiauraus sukimosi raketa įspūdingai sprogsta.

 

JAV Kosmso pajėgų „Space Launch Delta 30“ padalinys patvirtino, kad sprogimas buvo numatytas skrydžio nutraukimo sistemos rezultatas, kurį jie suaktyvino 19.01 val.

Sprogimas pašalino riziką, kad nekontroliuojama „Alpha“ raketa atsitrenks į gyvenamą vietą.

Pranešama, kad raketos nuolaužos nukrito į vandenyną ir niekas nebuvo sužeistas.

„Firefly“ teigiamai atsiliepė apie skrydį savo pranešime spaudai: „Pirmasis „Firefly“ bandomasis skrydis truko ilgiau nei dvi minutes, raketai sėkmingai pakilus ir progresuojant iki viršgarsinio greičio“.

 

„Firefly“ inžinieriai jau analizuoja telemetriją, surinktą skrydžio metu, kad išsiaiškintų, kas nutiko. Prie jų prisijungė Vandenbergo kosminių pajėgų bazės ir Federalinės aviacijos administracijos komandos.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(17)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(0)
29(0)
26(0)
26(1)
24(2)
24(6)
23(0)
22(0)
18(0)
Savaitės
91(1)
80(0)
78(6)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)
78(6)