Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2009-01-01 iki 2009-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(38) 2009-03-14 15
Azijoje auga 400 mln. jaunų vyrų, kurie neturi ir negalės turėti poros, nes mergaičių gimsta daug mažiau. Kalta medicinos pažanga. Su tokia problema žmonija dar niekada nebuvo susidūrusi.
(18) 2009-03-13 1
Žemės orbitoje skrieja apie 18000 nuolat sekamų didelių nuolaužų ir milijonai mažesnių dulkelių, iš kurių visos potencialiai gali būti mirtinos. Tam, kad jas pritraukti iki atmosferos ir ten jas sudeginti, vieni mokslininkai siūlo lazerius, kiti - vandenį.
(73) 2009-03-13 8
Tai, jog XX amžiaus pradžioje mokslininkai pagaliau sukūrė kelias teorijas, pakankamai sėkmingai aprašančias atomo sandarą ir tuo pačiu paaiškinančias vykusių eksperimentų rezultatus, dar visiškai nereiškė, jog mokslas triumfavo ir išgliaudė mikropasaulio paslaptis. Pasirodo, atomas tebuvo tik slenkstis į sunkiai išmatuojamą ir dar sunkiau suvokiamą tikrąjį subatominį pasaulį, sudarytą iš aibės smulkių ir laikinų dalelių, kurių pažinimas ir suradimas vis dar ...
(56) 2009-03-11 8
Toliau tęsiame pažinti su atomu ir jo visomis keistenybėmis. XX amžiaus pradžioje mokslas jau nemažai žinojo apie atomą, tačiau kuo daugiau savo paslapčių jis atskleisdavo, tuo labiau varydavo į neviltį mokslininkus – atomas buvo toks keistas, kad niekaip netilpdavo į jokias teorijas ar bet kokį logišką suvokimą. Suvokimą, kurio dėsniais gyvena makropasaulis. Artėjo laikas naujoms teorijoms…
(32) 2009-03-10 4
Šiandien žodis atomas yra toks pat įprastas, kaip ir batonas – mes visi daugiau ar mažiau žinome iš ko susidaro medžiagos, kaip veikia atominės elektrinės ar baisiosios atominės bombos. Dažnas yra girdėjęs apie fizikų bandymus prisikasti iki dar smulkesnių dalelių, nei pats atomas – mums tai jau yra įprasti ir nieko nestebinantys šiuolaikinio mokslo tikslai. Tačiau ar susimąstome, kas gi yra tas atomas? Ir kaip žmonija susižinojo apie jį tiek, kiek žino dabar?
(45) 2009-03-10 0
Tai, apie ką anksčiau kalbėdavo nebent mokslinės fantastikos mėgėjai, pagaliau tampa aktualia mūsų dienų problema. Jau nekyla abejonių, jog ateities karuose vis daugiau dalyvaus įvairių karinių robotų. Štai todėl iškilo poreikis ypatingam „robotų garbės kodeksui“, nes kitaip gali išsipildyti baisiausi mokslinės fantastikos scenarijai ir filmas „Terminatorius“ iš fantastinio taps dokumentiniu.
(13) 2009-03-10 1
Klimatui šylant pamažu tirpsta milžiniški Antarktidos ledynai – nors visiškai jie ištirpti nežada, tačiau mokslininkus neramina ir dalies jų ištirpimas. Ypač daug diskusijų kyla dėl Vakarų Antarktidos ledo, kurio ištirpimas sukeltų pakankamai didelį vandens lygio pokytį. Tačiau kokio dydžio tai bus pokytis, atsakyti nėra lengva – jeigu skaičiuotume tik tolygų vandens lygio padidėjimą, gautume dideles paklaidas. Pasak paskutinės mokslinės studijos, šis procesas ...
(12) 2009-03-09 6
XIX a. rusų dramaturgas Aleksandras Gribojedovas komediją „Vargas dėl proto“ parašė siekdamas pavaizduoti konfliktą tarp pažangiosios inteligentijos ir tuomet vyravusios dvarininkijos. Tokio konflikto apstu ir dabarties Lietuvoje. Tačiau A. Gribojedovo posakį pasiskolinome ne naujausių laikų visuomeniniam konfliktui įvardyti. Žmogaus proto (intelekto) raiška turi daug aspektų.
(9) 2009-03-06 -2
Ar kada pagalvojote, kad elektros instaliacija gali tapti namų interjero puošybos dalimi? Seniai praėjo tie laikai, kai kištukiniai lizdai (liaudiškai vadinami – „rozetėmis“) ir elektros jungikliai visų namuose buvo vienodi ir atliko tik tiesiogines savo funkcijas – tiekti elektros energiją buities prietaisams arba būstui apšviesti.
(12) 2009-03-05 3
Jei naftos ištekliai pasaulyje visiškai išsektų dabar - civilizacija žlugtų. Taip teigia tradicinės energetikos šalininkai.
(7) 2009-03-04 2
Šiuo metu Švedijoje veikia 3500 aplinkosauginių technologijų (angl. clean tech) kompanijų, jų apyvarta viršija 14 mlrd. eurų. Eksportas sudaro apie ketvirtį apyvartos ir per paskutinius ketverius metus išaugo 75 procentais. Švedijos vyriausybė per sekančius dvejus metus sektoriui skirs 590 mln. eurų paramą, taip užtikrindama tolesnę aplinkosauginių technologijų verslo plėtrą šalyje.
(21) 2009-03-02 1
Permatomumas gyvūnijos pasaulyje yra ta savybė, kurios mokslui dar nėra pavykę iki galo išsiaiškinti. Nuostabus stiklasparnis drugelis (lot. Greta oto) šią savybę "įvaldęs" itin aukštu lygiu - didžioji jo sparnų dalis yra beveik visiškai skaidri.
(9) 2009-02-24 1
Šioje dirbtinio apšvietimo eroje vis dažniau pasigendama visiškos tamsos. Tokį tamsos trūkumą pajautė ne tik astronomai, kuriems vis sunkiau šviesiomis naktimis stebėti dangaus kūnus. Pernelyg didelis apšvietimas neigiamai veikia ir atskiras gyvūnų rūšis bei ištisas ekosistemas.
(20) 2009-02-23 6
Gražiausios rajone Krekenavos girininkijos šeimininkas Jonas Leika per tris dešimtis darbo metų įsitikino: gamta paslaptingesnė net už pačią nenuspėjamiausią moterį. Tačiau suvokusiesiems, kad žmogus nėra ir niekada nebus protingesnis už žvėrį, miškas dovanoja nepakartojamų akimirkų.
(22) 2009-02-22 1
Kas būtų, jei visame pasaulyje galėtume išnaikinti AIDS? Pati idėja gali nuskambėti kiek fantastiškai: ŽIV infekcija yra nepagydoma, jai nėra vakcinų. Tačiau yra būdas visiškai išnaikinti šią problemą – bent jau teoriškai. Įdomu tai, kad šiai teorijai įgyvendinti pakanka esamų medicininių technologijų, rašo newscientist.com.