Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Kosmoso stotyje pirmąkart pakeltos perdirbto šlapimo taurės

2009-05-21 (19) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (1959)
    Share

Tarptautinėje kosmoso stotyje tai buvo vienas mažas gurkšnelis žmogui ir didelis perdirbto šlapimo gurkšnis žmonijai. Trečiadienį kosmoso stotyje esantys kosmonautai, gerdami iš jų šlapimo, prakaito ir dėl iškvepiamo oro susikondensavusio vandens perdirbtą vandenį, atšventė šį laimėjimą pirmi kosmose, praneša AP.

Sušukę „į sveikatą“, kosmonautai susidaužė gertuvėmis ir išgėrė į Žemėje esančių JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) darbuotojų sveikatą, kurie gurkšnojo savo perdirbto geriamo vandens variantą.

„Skonis yra puikus“, - teigė JAV astronautas Michaelis Barrattas. Tuomet, rusui Genadijui Padalkai gaudant mažus, prieš jį plūduriuojančius tyro vandens burbuliukus, M. Barrattas pavadino vandens skonį „vertu vaikymosi“.

Pasak jo, ant vandens pakuočių buvo etiketės su užrašu „gerkite tai, kai tikras vanduo yra už 200 mylių“.

Šlapimo perdirbimo sistema yra reikalinga astronautų postams Mėnulyje ir Marse. Taip pat ji padės NASA sutaupyti pinigų, nes jai nebereikės erdvėlaiviais ar krovininėmis raketomis siųsti tiek daug vandens į stotį.

Šis laimėjimas yra labai svarbus, turint omenyje, kad kosmoso stoties įgula netrukus padidės 3 astronautais, nuo trijų iki šešių.

Praėjusį lapkritį erdvėlaivis „Endeavour“ atgabeno perdirbimo sistemą į kosminę stotį, bet ja nebuvo galima naudotis, kol mėginiai nebuvo ištirti Žemėje ir iki pirmadienio nebuvo pataisytas sugedęs vožtuvas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (19)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
26(6)
25(0)
18(1)
14(3)
13(2)
Savaitės
87(9)
69(0)
63(2)
Mėnesio
137(27)
132(0)
123(6)
114(14)
112(0)