Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Astronomai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-04-27 20
Kartais žmonės nori išsiskirti iš kitų net ir po mirties. Dėl to jie pareiškia įvairių norų, susijusių su laidojimo vieta, antkapio dydžiu bei spalva ir panašiai. Tačiau turbūt nė vieno mirusiojo poilsio vieta neišsiskirs taip, kaip astronomo Clyde‘o Tombaugho.
(5) 2019-12-19 24
Franzas von Gruithuisenas yra mokslui didžiai nusipelnęs žmogus. Jo sukurti prietaisai iki šiol naudojami medicinoje. Tai jis pirmasis iškėlė hipotezę, kad Mėnulio krateriai buvo sukurti meteoritų smūgių. Ir jis pirmasis pamatė žiburius Veneroje. Būtent šio mokslininko vardu pavadintas Gruithuiseno krateris mėnulyje. Genijus? Galbūt, bet jis Mėnulyje taip pat aptiko miestą ir manė, kad Veneroje auga džiunglės.
(0) 2019-03-02 3
„Gaia“, „Kepler“, „PLATO“, „TESS“, „JWST“ – tai keli brangiausių ir įspūdingiausių pasaulio kosminių observatorijų misijų pavadinimai. Vien Europos kosminės agentūros observatorija „Gaia“ stebi daugiau nei milijardą mūsų galaktikos žvaigždžių. Kaip prie šių tyrimų prisideda Lietuvos astronomai?
(0) 2018-10-01 11
Su kuo jums asocijuojasi žodis "astronomas"? Spėju, kad daugeliui mintyse iškyla prie teleskopo prilipusio mokslininko vaizdinys. Pasižiūrėjęs į kažką danguje, astronomas užsirašo duomenis sąsiuvinyje ar planšetėje, ir stebi toliau. Po ilgos stebėjimų nakties išsimiega, o tada gali užsiimti duomenų analize. Kitą naktį procesas kartojasi.
(1) 2016-05-20 14
Rusijos žiniasklaida praneša apie gedimą JAV prižiūrimoje TKS dalyje. Sustreikavo sistema, astronautų šlapimą perdirbanti ir paverčianti geriamu vandeniu.
(0) 2016-04-05 11
<i>Pavydėk, <a target="_blank" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Tatooine">Tatooine</a>: naujai atrastos egzoplanetos danguje šviečia ne viena, ne dvi, o net trys saulės.</i>
(0) 2016-02-25 3
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys astronautai Scotas Kelly ir Timas Peake'as nusprendė šiek tiek paįvairinti kasdienybę ir pasiautėti.
(1) 2015-06-17 94
Astronautas Terry Virtsas paskutinę savo darbo dieną Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) praleido žvalgydamasis po Žemę, ją fotografuodamas ir dalindamasis šiais vaizdais internete. Vienoje nuotraukoje jis užfiksavo kadrą, kurio laukė išties ilgai.
(0) 2015-06-10 11
Astronautai taip pat mėgsta skaniai pavalgyti, o maistas iš tūbelių jiems įgriso iki gyvo kaulo. Būtent todėl astronautai neretai nori save palepinti ir imasi neįprastos kosmosui veiklos – maisto gamybos.
(1) 2015-03-18 29
Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos dangų įvairiomis spalvomis nudažė Šiaurės pašvaistė, kuri šįkart buvo ryškiai matoma. Kaip teigia astronomas, Etnokosmologijos muziejaus direktorius Gunaras Kakaras, Lietuvos padangėje būta ir dar ryškesnių pašvaisčių, tačiau kada jos nušvies Lietuvos dangų ir kokio ryškumo bus, prognozuoti beveik neįmanoma.
(0) 2014-12-19 23
Metano dujų likučiai neįrodo gyvybės egzistavimo Marse, o kiti surinkti įrodymai tėra daliniai, įsitikinęs astronomas Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktorius Gunaras Kakaras. Jo teigimu, įrodymai, kad raudonosios planetos Geilo krateryje telkšojo ežeras yra svarbesnis gyvybės įrodymas.
(14) 2013-11-15 5
Vakar BTV eteryje rodytos laidos "Yra kaip yra: ar egzistuoja nežemiška gyvybė?" autorė, vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė laidos metu prisipažino: ruošdamasi laidai ji manė, kad laidoje bus daugiau juokaujama apie "žalius žmogeliukus". Pasirodo, viskas vyko gerokai rimčiau. Lietuvos mokslininkai, profesoriai studijoje buvo nusiteikę labai rimtai ir apie nežemišką gyvybę bei NSO fenomeną diskutavo be ironijos ir sarkazmo.
(71) 2010-10-26 12
Masiškai kuriami filmai apie mūsų planetą užkariaujančius ateivius astronomams kelia atlaidžią šypseną, tačiau nežemiškų civilizacijų galimybę Visatoje jie vertina gana rimtai. Anot Lietuvos etnokosmologijos muziejaus vadovo dr. Gunaro Kakaro, mūsų egzistavimas yra šimtaprocentinis įrodymas, kad Visatoje gyvybė ir protas egzistuoja.