Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Astronomijai skirti renginiai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-10-29 1
Pirmą kartą Lietuvoje vyks kosmoso technologijų hakatonas ActInSpace. Tai tarptautinis inovacijų konkursas, skatinantis ieškoti naujų verslo galimybių arba kurti kosmoso įkvėptus startuolius, dirbant su Airbus, Europos kosmoso agentūros (ESA), Prancūzijos kosmoso agentūros (CNES) ir kitų partnerių technologijomis, palydoviniais duomenimis ir patentais. Hakatono dalyvių laukia daugybė įdomių iššūkių ir fantastiškų prizų.
(0) 2020-10-09 7
Nauja socialinė platforma ekologinėms problemos spręsti, palydovų apsauga nuo Saulės audrų, Marse būsiančių astronautų komunikacija su Žeme – tik keli išmanių komandų pasiūlyti sprendimai savaitgalį Vilniuje vykusiame hakatone „NASA Space Apps Vilnius“.
(0) 2019-08-02 1
Pasaulyje vis labiau plečiantis kosmoso industrijai, kosmoso teisininkai nebebus toks retas reiškinys. DELFI teigia vienas iš šios teisės pionierių prof. Frans von der Dunk. „Esu tikras, kad kursis vis daugiau kontorų, kurios siūlo būtent kosmoso teisės paslaugas. Pakalbėsime po 10 metų – pamatysite“, – juokaudamas pasakoja jis.
(0) 2019-06-06 6
Koks jausmas „išeiti“ į atvirą kosmosą? Kaip iš tiesų atrodo buitis kosminėje stotyje? Ir ką patiria astronautai pakilimo metu? Birželio 14 d. Vilniuje pranešimą skaitys dr. Garrettas Reismanas, buvęs NASA astronautas, JAV Pietų Kalifornijos universiteto Viterbi mokyklos aeronautikos inžinerijos profesorius, kosmoso technologijų kompanijos „SpaceX“ vyresnysis patarėjas. Jis atvyksta į ketvirtąjį Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift“, kuris vyks parodų ir kongresų centre „Litexpo“, ir tai bus pirmasis jo vizitas Baltijos šalyse.
(0) 2018-10-05 5
Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Airbus“ skelbia inovacinių technologijų projektų Mėnulyje konkursą, kurio tikslas – technologijos, būtinos nuolatiniam žmogaus buvimui Žemės palydove.
(1) 2017-08-24 7
Pilnas Saulės užtemimas visuomet yra didžiulis įvykis. Žmonėms pamatyti šį reginį pavyksta gana retai, todėl nieko nestebina, kad tiek daug žmonių vyksta į geriausias vietas užtemimui stebėti. Visgi, nors tai tikrai nebuvo tai, apie ką perspėjo žyniai, keistų padarinių užtemimas tikrai turėjo. Kiek pinigų pasiglemžė šis fenomenas? Kaip žmonės parvyko namo? O kas nutiko internete?
(0) 2017-08-07 34
Nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio Sovietų Sąjunga ir JAV išleido daugybę pinigų norėdamos pirmosios pasiekti Mėnulį, o paskui paklojo dar daugiau bandydamos ištirti jo paviršių. Šiandien vyksta kitos lenktynės, nors tikslas toks pat – pasiekti artimiausią kosminį kaimyną. Negana to, vis garsiau pasigirsta kalbos ir stiprėja tikėjimas, kad skrydžiai į kosmosą gali nešti pelną. Apie naujas kosmines lenktynes pasakojama žurnalo „National Geographic Lietuva“ rugpjūčio mėnesio numeryje.
(0) 2015-09-11 7
Saulė – arčiausiai mūsų esanti žvaigždė. Ji yra vidutinio dydžio, vidutinės masės ir vidutinio šviesio objektas. Jos spalva geltona, kas atitinka regimos šviesos spektro viduriuką. Nors ir būdama tokia „vidutiniokė“, Saulė turi milžinišką įtaką gyvybei Žemėje. Jei Saulės spinduliuotė net nežymiai susilpnėtų ar sustiprėtų, mūsų įprastos gyvenimo sąlygos neatpažįstamai pasikeistų. Prasidėtų globalinis atšilimas, atšalimas arba net ledynmetis. Pasikeistų ir mūsų gyvenimo kokybė.
(0) 2015-08-26 0
Vienas Australijos universitetas šeštadienį paskelbė pasiekęs pasaulio rekordą.
(0) 2015-04-24 91
„Hubble“ kosminio teleskopo 25 metų jubiliejaus proga Europos kosmoso agentūra (ESA) keletui institucijų visame pasaulyje padovanojo didelio formato (2×3 m) paveikslus. Viena jų – VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija.
(6) 2014-10-03 20
Praėjusią savaitę JAV susirinkę mokslininkai diskutavo koks yra planetos apibrėžimas ir kaip turėtų būti vadinamas Plutonas.
(0) 2014-03-21 0
Karščiausia pavasario naujiena – pirmą kartą danų režisierės Kirsten Dehlholm Lietuvos nacionaliniame dramos teatre statomas spektaklis vaikams „KOSMOSAS+“. Pati Kirsten – viena iš ryškiausių Europos teatro vizionierių, pastačiusi nemažai spektaklių visame pasaulyje. Taip pat ji yra teatro grupės „Hotel Pro Forma“ įkūrėja.
(4) 2014-03-06 0
"Space.com" informuoja, kad šįvakar labai arti Žemės – apie 5 kartus arčiau nei vakar – praskries dar vienas asteroidas, kurį, kas labiausiai kelia nerimą, astronomai atrado tik vakar, kovo 5 d.
(1) 2014-03-05 0
Šįvakar, 22:00 val. Lietuvos laiku, prasidės tik prieš 5 dienas (2014 m. vasario 28 d.) atrasto asteroido 2014 DX110 priartėjimo prie Žemės tiesioginė transliacija, kurią internetu galės stebėti visos planetos gyventojai. Nekviestas svečias skrieja šiurpiu greičiu: atstumą nuo Palangos iki Šventosios (25 km) jis įveiktų per 1,5 sekundės.
(0) 2013-04-18 0
Šįvakar (balandžio 18 d.) 22:00 Lietuvos laiku "Space.com" rengs specialią tiesioginę transliaciją, dedikuotą mūsų žvaigždei Saulei.