Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Challenger (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-03-12 1
NASA žavėjęsis tuomet 19-metis kosminių skrydžių entuziastas Džefris Oltas (Jeffrey Ault) 1986-ųjų sausio 28 d. atvyko į Floridą stebėti ir mėgėjiška vaizdo kamera „Super 8“ juostelėje nufilmuoti daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Challenger“ su septyniais JAV astronautais skrydį į orbitą. „Vyliausi, jog tai, ką pamatysiu, prisiminsiu visą gyvenimą, – dabar prisimena unikalių video kadrų autorius. – Taip ir buvo… Tiesa, išvydau visai ne tai, ką...
(0) 2011-04-14 0
Antradienį NASA būstinėje oficialiai pranešta, kur iškeliaus daugkartiniai erdvėlaiviai „Endeavour“, „Atlantis“ ir „Discovery“.
(4) 2011-02-21 0
NASA kosminis aparatas MESSENGER pakeliui į Merkurijų padarė bendrą Saulės sistemos fotoportretą: vienoje nuotraukoje užfiksuotos 6 planetos. Šiame atvaizde jos pirmą kartą užfiksuotos taip, kaip matomos iš Saulės sistemos „vidaus".
(9) 2011-02-11 0
NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ vaizdas paleidimo aikštelėje, ko gero, ne tik įspūdingas, bet ir daugelio besidominčiųjų astronautika ne sykį regėtas. Tačiau ne mažiau įspūdingai atrodo ir erdvėlaivio paruošimo skrydžiui darbai bei atgabenimas į paleidimo aikštelę. Ypač, kai šis maždaug šešias savaites trunkantis procesas sutalpinamas į 4 minučių trukmės vaizdo filmuką.
(10) 2010-02-05 0
Tinklalapyje „YouTube“ paviešintas mėgėjiškas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota prieš 24 metus įvykusi erdvėlaivio „Challenger“ katastrofa. Šį įvykį iš savo galinio kiemo Floridoje nufilmavo amerikietis Jackas Mossas. Vaizdo įraše matyti, kaip erdvėlaiviui kylant iš raketos pasipila balti dūmai. J. Mossą galima išgirsti sakant: „Tai kažkokia problema. Neatrodo, kad viskas gerai“.