Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Endeavour (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-10-17 0
JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Endeavour“, įveikęs visas Los Andželo miesto gatvių kliūtis sėkmingai nukeliavo į savo nuolatinę vietą muziejuje.
(0) 2011-10-13 0
Jau kuris laikas vyksta intensyvus planavimas ruošiantis erdvėlaivio „Endeavour“ perkėlimui į Kalifornijos mokslo centrą (JAV). Sunkiausia numatomos kelionės dalis bus nuo Los Andželo tarptautinio oro uosto iki muziejaus.
(6) 2011-06-06 0
Daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Endeavour“ praėjusį trečiadienį sėkmingai nusileido Kennedy kosmoso centre, užbaigdamas paskutinę savo ir priešpaskutinę erdvėlaivių programos misiją.
(1) 2011-05-24 0
Du erdvėlaivio „Endeavour“ astronautai penktadienį darbavosi atvirame kosmose ties Tarptautine kosmoso stotimi (TKS) – buvo atliktas pirmas iš keturių išėjimų į atvirą erdvę, stengiamasi parengti TKS, kad joje būtų galima dirbti be JAV erdvėlaivių pagalbos - šis amerikiečių kosminis laivynas „išeina į atsargą“ šią vasarą.
(0) 2011-05-03 0
Praėjusį penktadienį turėjęs įvykti, tačiau dėl techninių nesklandumų savaitei atidėtas NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Endevour“ skrydis bus svarbus ne vien tuo, jog tai – paskutinė šio erdvėlaivio kelionė į kosmosą. Kroviniame erdvėlaivio skyriuje į kosmosą keliaus grandiozinio ir kontraversiško fizikos eksperimento įranga – Alfa magnetinis spektrometras (AFS), kuriuo naudodamiesi mokslininkai mėgins atskleisti didžiausias Visatos mįsles.
(0) 2011-04-14 0
Antradienį NASA būstinėje oficialiai pranešta, kur iškeliaus daugkartiniai erdvėlaiviai „Endeavour“, „Atlantis“ ir „Discovery“.
(9) 2011-02-11 0
NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ vaizdas paleidimo aikštelėje, ko gero, ne tik įspūdingas, bet ir daugelio besidominčiųjų astronautika ne sykį regėtas. Tačiau ne mažiau įspūdingai atrodo ir erdvėlaivio paruošimo skrydžiui darbai bei atgabenimas į paleidimo aikštelę. Ypač, kai šis maždaug šešias savaites trunkantis procesas sutalpinamas į 4 minučių trukmės vaizdo filmuką.
(0) 2008-12-02 0
JAV daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ ir jo septynių narių įgula sekmadienį saugiai grįžo į Žemę - po 16 dienų trukusios misijos, kurios metu Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) buvo padvigubinta gyvenamoji erdvė, jis nutūpė oro pajėgų Edwardso (Edvardso) bazėje Kalifornijoje.
(5) 2008-11-15 0
Iš Kanaveralo kyšulyje Floridoje įsikūrusio Kennedy kosmoso centro į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) penktadienį išskrido daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ su septynių žmonių įgula, kurios laukia iki šiol didžiausias astronautų vykdytas TKS stoties apstatymo projektas.