Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Gyvybė atvirame kosmose (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
(0) 2017-12-05 14
Gali būti, kad gyvybė kosmose plinta iš vienos planetos į kitą, gal net iš vienos žvaigždžių sistemos į kitą. Ši teorija vadinama panspermija. Dabar pasiūlyta nauja jos atmaina, kuri remiasi tarpplanetinėmis ir tarpžvaigždinėmis dulkėmis ir jų sąveika su planetų atmosferomis.
(2) 2016-06-27 31
Gyvybės kilmė yra viena didžiausių mokslo dar neatskleistų paslapčių. Hipotezė, kad visatoje knibždėte knibžda gyvybė, net technologiškai išsivysčiusios civilizacijos, remiasi nepatvirtinta prielaida.
(0) 2015-07-10 13
Kada galime paskelbti, kad Raudonoji planeta yra mirusi planeta? Nors didžioji dauguma pastangų iki šiol buvo parodyti, kad kitos planetos irgi gali palaikyti gyvybę, dabar metas apsvarstyti kitą monetos pusę.
(5) 2014-11-20 83
Ant 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometos nusileidęs europiečių zondas „Philae“ jau išeikvojo baterijose sukauptą energiją ir buvo užmigdytas, tačiau prieš tai spėjo atlikti kelis itin svarbius bandymus. Vieno jų metu aparatas užfiksavo tai, ko itin laukė gyvybės Žemėje kilmę siekiantys nustatyti mokslininkai.
(2) 2014-10-01 28
Mūsų galaktikos centras – labai jau keista ir įdomi vieta. Jis ne tik kvepia romu ir yra aviečių skonio – ten dar yra milijardai litrų alkoholio. Manote, negali būti nieko įdomiau? Ogi, pasirodo, gali – ten pat, galaktikos centre, mokslininkai aptiko neįprastų anglies pagrindo molekulių, kurios yra dažnas didesnių, gyvybei būtinų molekulių komponentas.
(1) 2014-06-04 18
Pagal vieną iš teorijų, gyvybė Žemėje pirmiausia atsirado mikrobiniu pavidalu. Ją į mūsų planetą atnešė nukritęs asteroidas, kilęs iš kito Saulės sistemos kūno, pavyzdžiui, Marso, o gal net iš dar tolimesnių kosmoso platybių. Tačiau ar būtų įmanoma mums patiems nusiųsti į kitus pasaulius savo „gyvybės sėklą“? Mokslininkai vieningi – tikrai taip.
(0) 2014-05-06 2
Žemės bakterijos galėtų greitai kolonizuoti Marso paviršių, tikina mokslininkai, atlikę tyrimą Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).
(0) 2013-10-31 0
Rusijos mokslininkų eksperimentas, praėjusį pavasarį atliktas palydove „Bion-M1“, įrodė hipotezę, teigiančią, kad gyvybė į Žemę atkeliavo iš kosmoso. Viena termofilinė bakterijos atmaina, gyvavusi bedeguonėje aplinkoje, sugebėjo išgyventi kosmose netgi įėjimo į atmosferą metu, paskelbė Rusijos mokslų akademijos Medicinos ir biologijos mokslų instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Syčiovas.
(0) 2012-05-14 0
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) rasta pavojingų mikroorganizmų. Jie gali pakenkti stoties aparatūrai. Rusijos Mokslų akademijos Medicinos ir biologijos problemų instituto direktorius Anatolijus Grigorjevas šią žinią pranešė Maskvoje vykusioje mokslinėje konferencijoje.
(4) 2011-05-04 1
Kaip iš Mėnulio NASA astronautų prieš daugiau nei 40 metų parsivežtos bakterijos sugebėjo išlikti beorėje erdvėje, atlaikyti kosminę radiaciją ir -253 ⁰C laipsnių šaltį? Dabar mokslininkai mano žinantys atsakymą į šį klausimą.
(1) 2010-10-05 0
Mokslinės fantastikos filmuose nežemiškos gyvybės paieškos dažniausiai susijusios su galaktinėmis kelionėmis į planetas, esančias už milijonų kilometrų. Tačiau mokslininkai įsitikinę, kad jiems gali pavykti nežemišką gyvybę atrasti žymiai arčiau Žemės – tolimuosiuose Žemės atmosferos pakraščiuose.
(9) 2010-09-18 0
Jau dešimtmečius skamba mokslininkų įspėjimai, kad žmonės dusina Žemę. Gyventojų skaičius auga, ekonomikos plečiasi, o vartojimas taip pat nelėtėja.
(6) 2010-08-25 1
Didžiosios Britanijos pietinėje pakrantėje paimto bakterijų mėginio mikroorganizmai įrodė esą vieni atspariausių sutvėrimų visoje planetoje. Jie sugebėjo atlaikyti 553 dienas trukusį poveikį atvira kosmine erdve.
(5) 2010-01-13 0
Rusijos mokslininkai iš Medicinos ir biologijos problemų instituto, remdamiesi Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) eksperimento "Biorisk" rezultatais, toliau rinksis "keleivius", kurie su tarpplanetine moksline stotimi "Fobos-Grunt" vyks į Marso palydovą Fobą.
(3) 2009-10-16 0
Mikroskopiniai bestuburiai – lėtūnai, dar vadinami vandens meškiukais, kartu su dar keliomis nesudėtingomis gyvybės formomis - bakterijomis, eukarijotais ir arachėjomis keliaus į Marso palydovą Fobą.

Portalo rubrikos

Akiratis
Rinka
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai