Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Spitzer (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-08 24
Šiuo metu NASA kosminių misijų pagrindas yra Didžiųjų observatorijų ketveriukė: Hablas, Chandra, Spitzeris ir Kepleris. Per artimiausius keletą metų šias observatorijas teks išleisti į užtarnautą poilsį, o jų vietą užims kitos.
(0) 2016-04-01 8
Astrofizikai iš JAV pirmą kartą nustatė egzoplanetos paros trukmę. Ji sukasi aplink žvaigždę, panašią į Saulę.
(0) 2014-05-28 8
Dėl nepakankamo finansavimo JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) gali išjungti kosminį teleskopą „Spitzer“, pranešė mokslo žurnalas „Nature“. Dėl to sutaupytos lėšos būtų perskirstytos kitoms NASA kosminėms observatorijoms finansuoti, sakoma pranešime.
(0) 2013-11-14 1
Suderinus stebėjimo duomenis iš NASA priklausančio „Spitzer“ kosminio teleskopo ir visai neseniai pilnu pajėgumu dirbti pradėjusio Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) teleskopų masyvo Čilėje, buvo sukurtas labai gražus žvaigždės gimimo vaizdas gerai ištirtame objekte, pavadintame HH 46/47.
(0) 2013-05-09 0
Astronomai ruošiasi daugiau dėmesio skirti vadinamiesiems „karštiesiems Jupiteriams“ – didžiuliams egzopasauliams, kokių Saulės sistemoje nėra. NASA kosminis teleskopas „Spitzer“ sudarė sąlygas mokslininkams atidžiau pažvelgti į šiuos svilinančiai karštus dujinius gigantus. Tačiau, kaip dažniausiai ir būna mokslo pasaulyje, nauji atradimai generuoja ne tik atsakymus, bet ir naujus klausimus, rašo „Space.com“.
(8) 2011-12-05 1
Astronomai visatos pakraščiuose aptiko naują galaktikų tipą – ultraraudonąsias galaktikas. Mokslininkai NASA infraraudonųjų spindulių teleskopu „Spitzer“ pastebėjo keturias nepaprastai raudonas galaktikas, esančias už 13 mlrd. šviesmečių nuo Žemės. Astronomai neatmeta prielaidos, jog šios galaktikos gali būti seniai ieškota trūkstama detalė visatos evoliucijos dėlionėje.
(0) 2011-06-24 1
Kosminis teleskopas „Spitzer“ padarė įspūdingą ūko RCW 120, didžiulio dujų ir dulkių debesies, kuriame neseniai susiformavo žvaigždės, nuotrauką.
(5) 2010-07-23 0
Su NASA "Spitzer" orbitiniu teleskopu dirbantiems astronomams pirmą kartą istorijoje pavyko kosmose aptikti sferinės struktūros anglies molekulių - fulerenų. Atradimas užbaigia dešimtmečius trukusias šių vienų didžiausių gamtoje aptinkamų neorganinių molekulių paieškas atviroje kosminėje erdvėje.