Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kaimyninės žvaigždės (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-12-22 20
Saulė tėra gana maža žvaigždė, palyginus su pačiomis didžiausiomis gigantėmis, kurių skersmuo ir masė yra didesni šimtus kartų, tačiau kur jos yra?
(0) 2015-12-17 67
Žmonijai ieškant Žemės-2, atrasta ypač perspektyvi kandidatė – planeta Wolf 1061c. Ji – uolinė. Ji – tik už 14 šviesmečių. Ir ji – gyvybės zonoje.
(3) 2015-10-13 22
Astronomai neseniai užfiksavo labai keistą dalyką – greta žvaigždės AU Mic plevenančias bangas. Jos gerokai suglumino mokslininkus.
(0) 2015-03-30 18
Gali būti, kad artimiausia Saulės sistemai daugianarė žvaigždė Kentauro Alfa turi net dvi Žemės tipo planetas. Nors jose gyvybei per karšta (temperatūra siekia apie +1500°C), mokslininkai yra linkę manyti, kad tos planetos, ko gero, yra didesnės planetinės sistemos elementai, o, Kembridžo planetologų teigimu, toje sistemoje gali būti ir Žemės tipo planetų su skystu vandeniu.
(0) 2015-03-02 52
Astronomai pranešė identifikavę žvaigždę, kuri vos prieš 70 tūkst. metų (kai, beje, Žemėje pirmuosius žingsnius žengė pirmykščiai žmonės) praskriejo palei pat Saulės sistemos paribius – vos už 0,5 šviesmečio nuo Saulės, informuoja "UniverseToday.com". Beje, toji žvaigždė – dvinarė, t.y., pro Saulės sistemą praskriejo ne viena, o išsyk dvi žvaigždės.
(0) 2014-12-19 43
Toli už Neptūno orbitos, Oorto debesyje skrieja trilijonai Saulės sistemos formavimosi liekanų – kometų. Šiuo metu jos aplink Saulę skrieja santykinės ramybės būsenos: vidinių planetų link pajuda ir atskrieja tik viena, kita, tad Žemei ir čia klestinčiai gyvybei šios uodeguotosios ledo ir dulkių bombos realaus pavojaus beveik nekelia. Tačiau viskas gali pasikeisti jau po vieno kosminio akimirksnio – mat, anot Makso Planko Astronomijos instituto Heidelberge (Vokietija) mokslininkų, netrukus prie Saulės sistemos priartės, o tiksliau – ją kliudys keletas neseniai atrastų žvaigždžių, kurios savo gravitacija išjudins snaudžiančias kometas ir nemažą dalį jų pasiųs mūsų link.
(1) 2014-10-03 13
Iš Saulės sklindantys žybsniai gali sutrikdyti Žemės palydovų bei elektroninių įrenginių veiklą. Šįkart NASA teleskopas „Swift“ užfiksavo kai ką gerokai pavojingesnio – karščiausią, stipriausią ir ilgiausiai trukusių žybsnių seriją, kurią paleido visai netoli esanti raudonoji nykštukė.
(0) 2014-04-28 1
Astronomai iš Pensilvanijos universiteto atrado žvaigždę, kuri, kol kas, yra laikoma šalčiausia mums žinoma tokio pobūdžio žvaigžde. Rudoji nykštukė aptikta naudojant du teleskopus: NASA WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) ir Spitzer kosminį. Atstumas iki šio dangaus kūno yra maždaug 7,2 šviesmečiai, taigi tai – ketvirta artimiausia sistema nuo mūsų Saulės.
(6) 2014-02-05 3
Žemė yra mūsų namai ir kol kas vienintelė žinoma planeta, kurioje egzistuoja gyvybė. Tačiau sąlygos gyvybei čia nėra geriausios – kur kas geresnes sąlygas tokios planetos buvimui sudaro arčiausiai Saulės esanti žvaigždė, rašo newscientist.com.
(0) 2014-01-22 0
Saulės kaimynystėje esanti, "Saurono Akimi" dar vadinama ryški pietinio pusrutulio dangau sferos žvaigždė Fomalhautas (Pietų Žuvies Alfa) nepaliauja stulbinęs astronomų. Ką tik jis mokslininkams pametėjo naują staigmeną.
(2) 2013-12-05 3
Tai – visos 60 šviesmečių spinduliu aplink Žemę atrastos egzoplanetos, skriejančios vadinamosiose "gyvybės zonose" – nei per arti, nei per toli nuo gimtosios žvaigždės. Kaip tarp savo kaimynių atrodo mūsų Žemė? Ji – sunkiai įžiūrimas bereikšmis spurgelis kitų planetų tankumyne. Visa tai – tik 60 šviesmečių spinduliu.
(0) 2013-11-05 0
NASA kosminio teleskopo „Hubble“ tyrimų programos mokslininkai paskelbė archyvinę artimiausios mūsų Saulei žvaigždės nuotrauką.
(8) 2013-10-07 2
Šios nuotraukos centre – visai netoli Saulės sistemos esanti žvaigždė, kurios darbinis pavadinimas HD 140283. Pasirodo, tai yra viena iš netikėčiausių astronomijos mįslių. Mat tai žvaigždei, kaip manoma, turėtų būti 14,5 mlrd. metų (su 0,8 mlrd. metų paklaida). O mūsų visatai – tik 13,8 mlrd. metų.
(2) 2013-06-26 2
Vega yra viena ryškiausių mūsų dangaus žvaigždžių, puikiai matoma vasaros naktimis. Ji šviečia Lyros žvaigždyne, o vasaros mėnesiais su kitomis dviem ryškiomis žvaigždėmis – Denebu ir Altayru – susibėga į laikiną darinį, kuris vadinamas Didžiuoju Vasaros Trikampiu. Kadangi Žemės ašigalis svyruoja, šiaurės ašigalis per 26 tūkst. metų ciklą atsiremia į daugybę žvaigždžių. Vega prieš keletą tūkstančių metų jau buvo Šiaurine žvaigžde, o dar sykį ja taps po 12 tūkst. metų, primena "Space.com".
(7) 2013-06-26 0
Visai netoli Saulės sistemos esančioje trinarėje žvaigždžių sistemoje atrastos išsyk net trys superžemės tipo planetos, kuriose sąlygos gali būti tinkamos gyvybei – manoma, kad jos įsikūrusios vadinamojoje žvaigždės sistemos gyvybės zonoje. Planetų trijulė skrieja trinarės žvaigždės Gliese 667 sistemoje, kuri atrasta Skorpiono žvaigždyne, o tai reiškia, kad kiekvienoje iš šių planetų rytais ir vakarais pateka ir leidžiasi trys saulės.