Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mėlynosios žvaigždės (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-06-21 14
Visatoje pilna didžiulių objektų, prieš kuriuos mūsų Žemė atrodo tarsi smėlio grūdelis ant kalno viršūnės. Tam netgi nereikia žvelgti už Saulės sistemos ribų. Kaip pavyzdį galime pasitelkti Jupiterį. Šis milžinas turi net 63 palydovus, iš kurių kai kurie yra didesni nei kitos Saulės sistemos planetos (pavyzdžiui, Ganimedas, kuris yra didesnis už Merkurijų).
(0) 2015-07-14 21
Astronomams galbūt pavyko išspręsti paslaptį, kurios užuomazgos siekia 10 mlrd. metų. Visa tai susiję su vadinamosiomis „mėlynojo kabliuko“ žvaigždėmis, kurios turi mažiau nei pusę Saulės masės, tačiau dega dešimt kartų greičiau ir yra kur kas skaidresnės.
(0) 2013-07-31 0
Europos astrofizikai Skulptoriaus ir Hidros žvaigždynuose atrado dvi neįprastas žvaigždes-nykštukes, kurių sudėtyje neįtikėtinai daug švino. Atradimas pristatytas žurnale "Monthly Notices of the Royal Astronomical Society".
(1) 2012-04-10 2
Beprecedentis trigubas žvaigždės „V838 Monocerotis“ žybsnis. Reti kamuoliniai žydrųjų žvaigždžių spiečiai, kurie, kaip manoma, yra atgimę. Neregėtas Paukščių Tako centre tūnančio monstro – supermasyvios juodosios skylės Šaulio A* apetito kuklumas. Monstro panosėje sugebėjusi gimti žvaigždė-sprinterė S2. Ir mįslingoji viešnia iš praeities – vien tik iš vandenilio ir helio sudaryta žvaigždė, kokių būdavo tik visatos kūdikystėje, tuoj po Didžiojo sp...
(1) 2011-11-24 0
Ar greitai sukasi žvaigždės? Žydra žvaigždė VFTS 102 už mūsų Saulę sukasi net 300 sykių greičiau. Jei tokias „apsukas“ nuspręstų išbandyti Žemė, para čia truktų trumpiau nei minutę.
(7) 2011-03-22 5
Fizikiniai dydžiai, skirti matuoti mus supantį kasdienį pasaulį, yra akivaizdžiai per menki perteikti neaprėpiamą kosmoso didybę. Nepaisant to, fizikiniu dydžiu galima pasiversti ir kurį nors iš kasdienių mūsų tikrovės objektų: pavyzdžiui, planetų sistemos, kurioje mums teko laimė gimti ir gyvuoti, žvaigždę – Saulę. Astronomai Saulę ir jos skleidžiamą 4∙10²⁶ W šviesą pasirinko standartiniu šviesumo etalonu.
(41) 2011-03-10 18
Ar bereikia kartotis, jog Visatoje visko yra tiek, kad net neįsivaizduojame. Mokslas kol kas sugeba paaiškinti tik nedidelę dalį Visatos paslapčių. Tačiau ir toje dalelėje apstu gluminančių reiškinių, objektų, dydžių, temperatūrų, formų, greičių ir t.t. Kviečiame susipažinti su keletu kraštutinių Visatos objektų būvių. Jų pateiksime aštuonis. Kodėl aštuonis? Gal dėl to, kad šis skaitmuo labiausiai primena begalybės simbolį – kraštutinių būvių Visatoje,...
(3) 2010-02-04 0
Astronomams pavyko padaryti įspūdingą kosminio peizažo nuotrauką – joje matyti žvaigždžių telkinys NGC 3603, nutolęs nuo Žemės per 22 tūkstančius šviesmečių. Fotografija padaryta naudojantis ESA priklausančiu VLT teleskopu.
(3) 2009-01-28 0
Senosios žvaigždės, kurios dar vadinamos „mėlynosiomis atsilikėlėmis“, jaunomis atrodo vien dėl to, kad iš kitų žvaigždžių vagia jų masę.