Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Orbitiniai teleskopai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-11-16 0
Naują orbitinį teleskopą „James Webb Space Teleskope“ (JWST), kuris pakeis „Hubble“, pavyks paleisti ne anksčiau kaip 2015 metų rugsėjį ir tik tuo atveju, jeigu JAV kosmoso žinyba NASA papildomai gaus 1,5 milijardo dolerių. Tad kosminis teleskopas ir jo priežiūra iki tarnavimo pabaigos iš viso kainuos nebe 5, o jau 6,5 milijardo JAV dolerių. Pradinė prioritetinio NASA projekto sąmata 2001 m. siekė 1 mlrd. JAV dolerių.
(0) 2010-10-14 0
Jei jums kas nors suteiktų magišką progą pasivažinėti automobiliu po kosmosą, po kelionės šią transporto priemonę neabejotinai reiktų plauti, nes ji pasidengtų purvo sluoksniu. Paukščių Tako žvaigždes skirianti erdvė nėra tuščia - joje gausu dujų ir daug daug dulkių. Pasirodo, jog kaip tik šios dulkės padeda astronomams suprasti žvaigždžių ir planetų formavimosi procesus
(0) 2010-10-14 0
Vilkinsono mikrobangų anizotropijos zondas (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe - WMAP), kuris rinko informaciją devynerius metus apie Didįjį sprogimą, tamsiąją materiją ir kitas Visatos paslaptis, galiausiai išeina į užtarnautą poilsį.
(7) 2010-09-30 0
Orbitinį teleskopą "James Webb Space Telescope" kuriantiems inžinieriams daugelį projektavimo darbų atlikti tenka nuo nulio. Pavyzdžiui, jie jau sukūrė naujo tipo veidrodžius ir susilankstančią erdvėlaivio kapsulę. Tačiau tai - ne sunkiausi uždaviniai: ekstremalioms kosmoso sąlygoms įveikti specialistams teko išrasti visiškai naują kompozitinę medžiagą.
(3) 2010-08-27 0
NASA pranešė, kad atrado dvi aplink tolimą žvaigždę besisukančias planetas. Tai - pirmosios planetos, atrastos orbitinio teleskopo "Kepler", kurio misija yra ieškoti į Žemę panašių planetų.
(17) 2010-08-02 1
Jau eilę metų viso pasaulio astronomai nukreipę žvilgsnius į dangų stebi ne tik ryškiausius objektus – žvaigždes, galaktikas ar ūkus, bet vis labiau stengiasi aptikti jų „pilkuosius“ kaimynus – šalia skriejančias planetas. Deja, su jomis viskas kur kas sunkiau – atspindėdamos tik nedidelę gimtosios žvaigždės šviesos dalį, egzoplanetos ilgų šviesmečių toliuose sugeba puikiai pasislėpti nuo astronomų žvilgsnių ir tik pačios stambiausios tampa retu „laimi...
(5) 2010-07-23 0
Su NASA "Spitzer" orbitiniu teleskopu dirbantiems astronomams pirmą kartą istorijoje pavyko kosmose aptikti sferinės struktūros anglies molekulių - fulerenų. Atradimas užbaigia dešimtmečius trukusias šių vienų didžiausių gamtoje aptinkamų neorganinių molekulių paieškas atviroje kosminėje erdvėje.
(3) 2010-07-07 0
Europos kosmoso agentūros ESA pernai į orbitą paleistas teleskopas „Planck“ jau surinko pakankamą kiekį duomenų, pagal kuriuos mokslininkai sudarė Visatos reliktinio spinduliavimo žemėlapį.
(5) 2010-03-22 0
Kino studija „Imax“ nutarė įamžinti kosminio teleskopo „Hubble“ 20 metų odisėją, sukurdami filmą - kosminę kelionę - pagal teleskopo padarytas nuotraukas. 43 minučių trukmės filmas turėtų būti įspūdingas, jis jau pradedamas rodyti kino teatruose, o Lietuvą, tikėkimės, pasieks ir per kanalus „Discovery“ ar „National Geographic“.
(3) 2010-03-10 0
Vienu iš Heršelio kosminės observatorijos prietaisų, pavadintu Heterodininiu instrumentu tolimajai infraraudonojo spektro daliai stebėti (Heterodyne instrument for the far infrared, HIFI), pirmą kartą pavyko detaliau išanalizuoti iš Oriono ūko atėjusias šio diapazono elektromagnetines bangas.
(11) 2010-02-18 0
Kosminio teleskopo WISE programos mokslininkai paskelbė naują jo padarytų nuotraukų seriją.
(2) 2010-01-05 0
Pasak atradimą pristačiusio NASA atstovo, pati mažiausia iš surastų egzoplanetų pagal savo dydį yra panaši į Neptūną, o likusios keturios didesnės už Jupiterį. Kitaip tariant, nei viena iš jų nepriklauso Žemės tipo planetoms, kurių paieška ir yra pagrindinis „Kepler“ teleskopo tikslas.