Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Orbitiniai teleskopai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-11-22 20
Pirmasis kosminis teleskopas, skirtas egzoplanetų paieškoms, greičiausiai atsidūrė mirties patale. Lapkričio pradžioje 2006 metais paleistas COROT palydovas prarado paskutinį jame įrengtą kompiuterį. Kosminis aparatas nebegali gauti duomenų iš 30 centimetrų skersmens teleskopo.
(0) 2012-10-23 0
Rezultatyviausias egzoplanetų medžiotojas – kosminis teleskopas „Kepler“ – per pastaruosius kelerius metus spėjo „prišaudyti“ galybę aplink tolimas žvaigždes skriejančių planetų, tačiau bendras vaizdas apie jas išlieka miglotas. Tikimasi, kad kiek daugiau aiškumo į šį reikalą įneš naujas kosminis Europos astronomų projektas, kuris turėtų startuoti per artimiausius penkerius metus. Projekto tikslas – Žemės dvynių ieškosiantis naujas kosminis teleskopas C...
(3) 2012-10-21 0
„Hubble“ kosminis teleskopas mokslo labui darbuojasi jau daugiau nei dvidešimt metų. Jį turėtų pakeisti kosminis teleskopas „James Webb“, kuris pagal daugelį parametrų bus geresnis ir tobulesnis už savo pirmtaką. Nors jo pasirodymas kosmose planuojamas tik 2018 m., tačiau mokslininkai žvelgia dar toliau ir dirba prie dar vėlesnės pamainos, kuri kol kas žinoma kaip ATLAST.
(1) 2012-08-01 0
Jei astronominio „Mesier“ katalogo 68-ąjį objektą kada nors teko matyti pro teleskopą, vaizdas turėjo būti įspūdingas. Tačiau orbitinio teleskopo „Hubble“ objektyvui atsiveria kur kas įstabesnis vaizdas – spiečius čia primena spindinčią galaktikos deimantų karūną.
(0) 2012-07-27 1
Astronomai aptiko tolimą saulės sistemą, kurios planetos išsidėstę labai panašiai kaip ir mūsų Saulės sistemoje. Tai leidžia manyti, kad didžioji dalis planetų sistemų pradžioje atrodo panašiai, teigia mokslininkai.
(0) 2012-07-26 0
Ar Žemė galaktikoje turi dvynę? Galimybes artimiausiu metu surasti į Žemę panašią planetą sumažino gedimas, kuris gali sutrumpinti NASA egzoplanetas medžiojančio teleskopo „Kepler“ veikimo trukmę.
(0) 2012-07-12 0
Kosminis teleskopas „Hubble“ per 22 darbo orbitoje metus užfiksavo daugybę įspūdingų kosmoso vaizdų, o visai neseniai užfiksuota jo nuotrauka tikrai pateks į pačių puikiausių kadrų rinkinį, rašo newscientist.com.
(3) 2012-06-13 0
NASA gama spindulių diapazono kosminiu teleskopu „Fermi Gamma-ray Space Telescope“ užfiksavo ilgiausiai trukusį ir energingiausią per visą stebėjimų istoriją Saulės žybsnį. Žybsnio metu Saulė kosminėn erdvėn pasiuntė tokį kiekį gama spindulių, jog gama diapazone tapo ryškiausiu dangaus skliauto objektu.
(0) 2012-06-13 0
Šiandien NASA planuoja iškelti į orbitą juodosioms skylėms tirti skirtą kosminį teleskopą „nuSTAR“.
(3) 2012-04-04 0
Žvaigždės sprogimo būta tokio galingo, jog šviesulio gelmės išsivertė į kosminę erdvę ir sprogimo išorėje atsidūrė giliausi žuvusios žvaigždės sluoksniai. Tokią išvadą padarė astronomai, iš naujo įvertinę jaunos ir sąlyginai netolimos supernovos liekanas.
(0) 2012-02-16 1
Naujos Europos kosminio aparato padarytos Paukščių Tako nuotraukos patvirtina, kad galaktikos centrą gaubia mikrobangų rūkas.
(1) 2012-02-02 0
Praėjusiais metais, kai Žemės link skriejo 2,5 tonų sveriantis palydovas, nemažai daliai jo kelyje atsidūrusio Pekino nuo katastrofos skyrė vos 7 minutės. Kinijos sostinė buvo Vokietijos tyrimų palydovo „Rosat“, praėjusį spalį nukritusio Bengalijos įlankoje, kelyje.
(16) 2012-01-24 1
Dabar neramūs laikai beieškant visatos trūkstamos materijos. Iš pirmo žvilgsnio, taip neturėtų būti. Giliai po žeme, keletas eksperimentų lyg ir aptinka tamsiąją medžiagą, iki šiol nematomą, kuri, manoma, sudaro apie 85 % visos visatos masės. Galutinis tamsiosios materijos (TM) aptikimas būtų didžiulis triumfas, tačiau galiausiai visi tyrimų rezultatai ima prieštarauti tarpusavyje ir mokslininkai atsiduria aklavietėse.
(5) 2012-01-19 0
Astronomai aptiko ypatingai retą – tokių iki šiol buvo aptikta vos keturios – žvaigždžių sistemą, kurią sudėtinga ne tik stebėti, bet ir pastebėti. Nieko stebėtino, jog anksčiau atrastosios sistemos buvo aptiktos atsitiktinai. Penktasis iš visų žmonijai žinomų „gama tandemų“ aptiktas tikslingai.
(0) 2012-01-17 0
900 mln. JAV dolerių kainavusi orbitinė observatorija „Planck“ užbaigė didžiausią iki šiol Didžiojo sprogimo, davusio pradžią visatai, liekanų paiešką, pranešė Europos kosmoso agentūra ESA.