Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Erdvėlaiviai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2008-12-09 0
Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių programos vadovo pavaduotojas Zhang Jianqas pareiškė, kad Kinija 2010 m. pabaigoje paleis kosminį laivą „Tiangong I“ ir sieks iki 2020 m. baigti pagrindinius būsimos orbitinės stoties montavimo darbus.
(0) 2008-12-02 0
JAV daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ ir jo septynių narių įgula sekmadienį saugiai grįžo į Žemę - po 16 dienų trukusios misijos, kurios metu Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) buvo padvigubinta gyvenamoji erdvė, jis nutūpė oro pajėgų Edwardso (Edvardso) bazėje Kalifornijoje.
(1) 2008-11-29 0
JAV privati kompanija SpaceX vėl turi kuo pasigirti – šį sykį sėkmingu raketos „Falcon 9“ pirmosios pakopos antžeminiu bandymu. Sėkmingas „Falcon 9“ raketos kūrimas yra svarbus ne tik SpaceX kompanijai plėtojant perspektyvinius planus, bet ir NASA agentūrai, kuriai tai gali būti puiki alternatyva pasiekti TKS po 2010 metų.
(6) 2008-11-26 1
Amerikos lietuvio G. Pauliko vadovaujamas JAV nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos komitetas parengė svarbiausias būsimos NASA kosmoso tyrimų programos, siejamos su naujos kartos raketomis ir erdvėlaiviais, tyrimų kryptis.
(10) 2008-11-26 0
Irano valstybinė televizija pranešė, kad trečiadienį į kosmosą sėkmingai buvo paleista šalyje pagaminta „Kavoshgar – 2“ (Tyrėjas – 2) raketa.
(5) 2008-11-15 0
Iš Kanaveralo kyšulyje Floridoje įsikūrusio Kennedy kosmoso centro į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) penktadienį išskrido daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ su septynių žmonių įgula, kurios laukia iki šiol didžiausias astronautų vykdytas TKS stoties apstatymo projektas.
(7) 2008-11-11 0
Mokslinės fantastikos autoriai dažnai piešdami niūrius ateities laikus neįsivaizduoja kosmoso įsisavinimo be privačių kompanijų monopolio – nors iki šiol kosmoso „madas“ diktuoja valstybinės agentūros, tačiau pagal iškeltus tikslus nuo jų ne ką teatsilieka ir privataus kapitalo kompanijos. Panašu, jog ateities fantastika greitu laiku taps šiandienos realybe...
(10) 2008-11-04 0
Mokslininkams pavyko įveikti bene didžiausią pilotuojamų skrydžių į Marsą kliūtį: jų sukurta dirbtinė magnetosfera apsaugos astronautų gyvybę nuo pražūtingų Saulės audrų.
(18) 2008-10-31 0
Pagal NASA planus į Mėnulį turinti skristi raketa turi tiek „pavojingų defektų“, kad, agentūros inžinierių teigimu, ja skrendanti komanda gali žūti, praneša telegraph.co.uk. Susirūpinimas dėl „Ares“ saugumo paskatino vieną inžinierių atsistatydinti iš pareigų, išreiškiant nepasitenkinimą „katastrofiško lygmens rizika“.
(4) 2008-10-30 0
JAV Naujosios Meksikos (New Mexico) valstijos valdžia bendradarbiaudama su dvejomis šalies kompanijomis tikisi sukurti naujo tipo suborbitinius erdvėlaivius, kuriais būtų galima vykdyti komercines turistų keliones į kosmosą. Iliustracijoje pavaizduota viena tokio erdvėlaivio koncepcija - akvariumą primenanti permatoma kabina leistų keleiviams matyti vaizdą 360° kampu.
(11) 2008-10-22 0
Per ateinančius 3 metus Rusija savo kosmoso programoms skirs milijardus dolerių ir taip, anot premjero Vladimiro Putino, įtvirtins savo, kaip kosmoso pramonės lyderės vaidmenį.
(1) 2008-10-14 0
Kvinso (Queen’s) Universiteto mokslininkai kuria robotizuotą sistemą, kuri bus skirta dabartiniu metu Žemės orbitoje besisukantiems 8000 dirbtinių palydovų aptarnauti ir remontuoti. Visi šie aparatai yra nepasiekiami vien dėl didelių ekonominių tokios operacijos kaštų. Satelitui sugedus ar tiesiog išsekus jo kuro atsargoms, jis paprastai tampa mums virš galvos esančią kosminę erdvę užimančiomis ir pavojų keliančiomis "šiukšlėmis".
(6) 2008-10-10 0
Tikriausiai dažnas sutiks, jog kuriant naujas technologijas neretai pravartu atsižvelgti į praeities patirtį. Būtent su šia mintimi būsimojo erdvėlaivio "Orion" ekipažo modulį kuriantys NASA inžinieriai praėjusią vasarą aplankė Suitland mieste (Merilendas, JAV) įsikūrusį nacionalinį aeronautikos muziejų (Smithsonian Institution's National Air and Space Museum Garber Facility). Čia jie pirmą kartą po 35 metų išpakavo "Apollo" erdvėlaivio šilumos skydus.
(6) 2008-09-29 -1
Kinų kosmonautai po pirmojo sėkmingo išėjimo į atvirą kosmosą Kinijos istorijoje grįžo į žemę. Valstybinė CCTV televizija parodė iš giedro dangaus į šiaurinės vidinės mongolijos pievas nusileidžiančio jų erdvėlaivio „Shenzhou 7“ vaizdus 17:37 vietos laiku.
(9) 2008-09-29 0
„SpaceX“ pateko į istoriją: šios kompanijos sukurta raketa pasiekė kosmosą. Po trijų nesėkmingų bandymų kompanija, įkurta Elono Musko, sutvarkė visas bėdas, susijusias su savo „Falcon 1“ raketomis.