Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kosmoso poveikis sveikatai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-08-07 0
Kosmose išbuvus pustrečio mėnesio, nuo astronautų pėdų pradeda luptis oda. Mikrogravitacijos sąlygomis uždaroje TKS erdvėje tai reiškia ne ką kita, o pėdų pleiskanų pasklidimo po visas patalpas pavojų. NASA astronautai Mike'as Massimino ir Donas Pettitas aiškina, kodėl pradeda luptis oda.
(0) 2013-07-09 0
Kraujo nuleidimas ir vitaminų tabletės ateityje gali tapti viena iš priemonių, taikomų palaikant astronautų sveikatą – bent jau tokį siūlymą kosmoso keliautojams pateikia individualizuotos, genetika grindžiamos medicinos šalininkai, rašoma NewScientist.com.
(12) 2013-06-01 1
Visai tikėtina, kad per artimiausius du dešimtmečius specialiai atrinkti vyrai ir moterys pradės iš tiesų pionierišką kelionę: pirmąją pilotuojamą misiją į Marsą. Tokias keliones planuoja bent dvi privačios organizacijos: pelno nesiekianti Nyderlandų „Mars One“ ir pirmojo kosmoso turisto Denniso Tito „Inspiration Mars“. Be to, rimtą, gerai finansuojamą misiją, kurios tikslas – iki 2030 Marse išlaipinti astronautus – planuoja ir NASA.
(15) 2013-05-31 0
Prastos naujienos susiruošusiems netolimoje ateityje keliauti į Marsą. NASA marsaeigio „Curiosity“ duomenys byloja, kad reikia sukurti gerokai efektyvesnių radiacijos skydo technologijų. Priešingu atveju, keliautojus į Marsą nesunkiai pražudys kosminė ir Saulės radiacija.
(0) 2013-04-25 1
Organizacija „Mars One“ ketina 2023 metais nusiųsti keturis žmones į Marsą – du vyrus ir dvi moteris. Ar kitoje planetoje apsistoję žmonės galėtų susilaukti vaikų?
(5) 2013-03-18 1
Žmonija jau daugiau nei pusę amžiaus sėkmingai skverbiasi į kosmosą. Mėnulio kolonizavimas, žmonių ekspedicija į Marsą – dabar tai atrodo kaip visai įmanomi dalykai. Tačiau „galaktikos vaikų“ karta – žmonės, gimę už Žemės ribų – gali taip niekada ir neatsirasti, rašo newsru.com.
(7) 2013-02-27 2
Kai Jane sutiko Johną, žinojo, kad jie tikrai praleis kartu visą gyvenimą. Pora aštuonerius metus dalyvavo skrydžių į kosmosą mokymuose, o tada jų laukė kelionė be galimybės grįžti atgal.
(1) 2013-01-18 1
2011-ųjų metų gegužę astronautui Andrew Feusteliui staiga susidarė įspūdis, kad kažkas įkrito į akį. Pradėjus ašaroti akiai, tai sukėlė nemenką skausmą. Nieko įstabaus, tačiau šis atvejis priminė, kad verkimas kosmose sukelia rimtesnių problemų nei Žemėje, rašo Theatlantic.com.
(0) 2013-01-09 0
Kosmose esančių astronautų ūgis tuomet, kai jie gyvena mikrogravitacijos sąlygomis, gali padidėti 3 proc., teigia NASA mokslininkai. Tai reiškia, kad 1,8 metrų ūgio žmogus orbitoje gali paaugti 5 centimetrais.
(3) 2012-12-05 9
Astronautų nemiga Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) virsta legendomis. Ten dirbantys astronautai reguliariai ryja migdomuosius, tačiau išmiega vidutiniškai tik po 6 val., o tai yra gerokai mažiau nei numato techninis TS reglamentas (8,5 valandos miego). Tai gali atsiliepti rimtomis nuovargio problemomis. NASA specialistai sugalvojo išeitį ir ruošia specialią kovai su nemiga TKS skirtą operaciją.
(0) 2012-11-19 32
Marsaeigio „Curiosity“ siunčiami duomenys leidžia manyti, kad astronautai galėtų išgyventi Marse – radiacijos lygis šios planetos paviršiuje yra panašus į tą, kurį patiria Žemės orbitoje, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys astronautai.
(3) 2012-10-23 0
Mokslininkai sako, kad ne ateiviai, o čiaudėjimas yra pagrindinis pavojus astronautams, kurie dalyvauja kosmoso skrydžių misijose, rašo dailymail.co.uk.
(32) 2012-07-24 1
Astronautai, kurie buvo išėję į atvirą kosmosą, ne kartą kalbėjo apie jo nepaprastai savitą kvapą. Jie jo negali užuosti tuo metu, kai būna kosmose, nes kostiumų vidus atsiduoda tiesiog plastmase. Tačiau sugrįžę į kosminę stotį ir nusiėmę šalmus, jie pajunta stiprų, išskirtinį kvapą. Jis lieka jų kostiumuose, šalmuose, pirštinėse ir įrankiuose, rašo lifeslittlemysteries.com.
(0) 2012-07-09 0
Pakilti į kosmosą – užduotis ne iš lengvųjų. Iššūkiai nesibaigia net ir palikus Žemės atmosferą. Viena iš pagrindinių problemų kosmose – ilgo skrydžio metu nesvarumas didina kaulų trapumą ir menkina raumenų masę. Kad to pavyktų išvengti, mokslininkai ėmėsi tyrinėti Caenorhabditis elegans – mikrokirmėles, kurių organizmai genomo lygmenyje turi stebėtinai daug panašumu su žmogaus organizmu. Naujausio tyrimo metu pastebėtas keisčiausias iš visų š...
(11) 2012-04-17 5
Kai išnyksta traukos jėga, su smegenimis nutinka keistų dalykų. Kaip galėtume apsaugoti astronautus nuo galvos praradimo, aiškinasi Anilas Ananthaswamy'is.