Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kosmoso poveikis sveikatai (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-12-11 1
Kosminė spinduliuotė Marso paviršiuje nekelia didelio pavojaus būsimų pilotuojamų ekspedicijų į šią planetą dalyviams ir ilgalaikėms Marso kolonizavimo misijoms, pranešė NASA mokslininkai.
(0) 2013-10-16 0
Rimtas įspėjimas ateities kosmoso kolonizatoriams: kosmose gimę ir į Žemę grįžę organizmai sunkiai susidoroja su gravitacija ir jos poveikiu – mikrogravitacijos sąlygomis užaugę kosmoso kūdikiai ant Žemės patiria nuolatinį svaigulį ir dezorientaciją.
(3) 2013-09-17 2
Esate žmogus, kuris dienas su pasimėgavimu leistų ant sofos, žiūrėdamas televizorių? O gal su malonumu valandų valandas sėdite prie kompiuterio ir pliekiate žaidimus ar laiką leidžiate socialiniuose tinkluose? Tuomet esate tinkamas kandidatas į gerai apmokamą NASA tyrimą ir galbūt nuo jūsų priklausys žmonių kosminių kelionių ateitis.
(26) 2013-09-10 2
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
(0) 2013-08-07 0
Kosmose išbuvus pustrečio mėnesio, nuo astronautų pėdų pradeda luptis oda. Mikrogravitacijos sąlygomis uždaroje TKS erdvėje tai reiškia ne ką kita, o pėdų pleiskanų pasklidimo po visas patalpas pavojų. NASA astronautai Mike'as Massimino ir Donas Pettitas aiškina, kodėl pradeda luptis oda.
(0) 2013-07-09 0
Kraujo nuleidimas ir vitaminų tabletės ateityje gali tapti viena iš priemonių, taikomų palaikant astronautų sveikatą – bent jau tokį siūlymą kosmoso keliautojams pateikia individualizuotos, genetika grindžiamos medicinos šalininkai, rašoma NewScientist.com.
(12) 2013-06-01 1
Visai tikėtina, kad per artimiausius du dešimtmečius specialiai atrinkti vyrai ir moterys pradės iš tiesų pionierišką kelionę: pirmąją pilotuojamą misiją į Marsą. Tokias keliones planuoja bent dvi privačios organizacijos: pelno nesiekianti Nyderlandų „Mars One“ ir pirmojo kosmoso turisto Denniso Tito „Inspiration Mars“. Be to, rimtą, gerai finansuojamą misiją, kurios tikslas – iki 2030 Marse išlaipinti astronautus – planuoja ir NASA.
(15) 2013-05-31 0
Prastos naujienos susiruošusiems netolimoje ateityje keliauti į Marsą. NASA marsaeigio „Curiosity“ duomenys byloja, kad reikia sukurti gerokai efektyvesnių radiacijos skydo technologijų. Priešingu atveju, keliautojus į Marsą nesunkiai pražudys kosminė ir Saulės radiacija.
(0) 2013-04-25 1
Organizacija „Mars One“ ketina 2023 metais nusiųsti keturis žmones į Marsą – du vyrus ir dvi moteris. Ar kitoje planetoje apsistoję žmonės galėtų susilaukti vaikų?
(5) 2013-03-18 1
Žmonija jau daugiau nei pusę amžiaus sėkmingai skverbiasi į kosmosą. Mėnulio kolonizavimas, žmonių ekspedicija į Marsą – dabar tai atrodo kaip visai įmanomi dalykai. Tačiau „galaktikos vaikų“ karta – žmonės, gimę už Žemės ribų – gali taip niekada ir neatsirasti, rašo newsru.com.
(7) 2013-02-27 2
Kai Jane sutiko Johną, žinojo, kad jie tikrai praleis kartu visą gyvenimą. Pora aštuonerius metus dalyvavo skrydžių į kosmosą mokymuose, o tada jų laukė kelionė be galimybės grįžti atgal.
(1) 2013-01-18 1
2011-ųjų metų gegužę astronautui Andrew Feusteliui staiga susidarė įspūdis, kad kažkas įkrito į akį. Pradėjus ašaroti akiai, tai sukėlė nemenką skausmą. Nieko įstabaus, tačiau šis atvejis priminė, kad verkimas kosmose sukelia rimtesnių problemų nei Žemėje, rašo Theatlantic.com.
(0) 2013-01-09 0
Kosmose esančių astronautų ūgis tuomet, kai jie gyvena mikrogravitacijos sąlygomis, gali padidėti 3 proc., teigia NASA mokslininkai. Tai reiškia, kad 1,8 metrų ūgio žmogus orbitoje gali paaugti 5 centimetrais.