Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Komunikacijos tarp Žemės ir Saulės sistemos planetų (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-03-18 12
NASA turi pasaulinį radijo antenų tinklą, vadinamą Giliosios erdvės tinklu (Deep Space Network, DSN), skirtą komunikacijoms su palydovais už Žemės ribų. Bet tų palydovų nėra tiek jau daug, kad tinklas būtų naudojamas visą laiką. O antenos tai geros ir jautrios. Tad ilgą laiką svarstomos įvairios idėjos, kaip jas protingai panaudoti tuo metu, kai nėra poreikio šnekėtis su Marsu, Jupiteriu ar išvis Saulės sistemos pakraščiais.
(8) 2016-11-02 18
Per artimiausius dvidešimt metų į Marsą turėtų nuskristi pirmieji žmonės. Vienas iš kelionės metu kilsiančių pavojų – kosminiai orai, t. y. Saulės spinduliuotė, kuri, bet magnetosferos kuriamos apsaugos, gali būti pražūtinga.
(0) 2015-12-11 19
Ne mažiau įdomu ir kur jis bus spardomas. Bei, savaime suprantama, kas jį spardys.
(5) 2013-07-18 0
NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje mokslininkai pranešė pagaminę naują didelio tikslumo lazerinio ryšio sistemą, kuri gali įveikti atstumus tarp Saulės sistemos planetų milimetrų tikslumu.
(0) 2013-04-08 0
JAV kosmoso agentūros NASA marsaeigis „Curiosity“ iki mėnesio pabaigos ilsėsis. Priverstinių atostogų jam ir kitiems Marso zondams teko imti dėl to, kad tarp Žemės ir Marso atsidūrusi Saulė trikdo radijo ryšį.
(0) 2013-03-22 0
Tokia situacija nutinka apytiksliai kas 26 mėnesius. Visi Marse esantys ar aplink jį skriejantys zondai (įskaitant marsaeigius "Cusiosity", "Opportunity", orbitinį zondą MRO) maždaug mėnesiui paliekami radijo tyloje. Deja, NASA specialistams nelieka nieko kito, kaip laukti. Šiemet Žemė tylės nuo balandžio 4 d. iki gegužės 1 d. Kodėl?
(0) 2010-09-21 0
Kadaise pasaulį įsisavinantys ankstyvieji prekeiviai ir keliautojai prekėms, žmonėms ir informacijai perduoti kurdavo ištisus transporto tinklus. Dabar panašų uždavinį tikimasi patikėti kosminiams zondams - tolimose Saulės sistemos pakraščiuose vykdomose misijose surinktiems duomenims perduoti siūloma naudoti "kosminių pasiuntinių" laivynus.
(3) 2009-10-20 0
Mokslininkai pranešė radę būdą, kaip užtikrinti nuolatinį radijo ryšį tarp Marso ir Žemės.