Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Misijos į Marsą (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2009-05-29 0
Kinija antrąjį šių metų pusmetį planuoja pasiųsti į Marsą kosminį aparatą, kuris taps pirmuoju kinišku dirbtiniu Marso palydovu, pranešė „Chianadaily.com“.
(23) 2009-03-30 0
Rytoj Rusijoje pradedamas unikalaus eksperimentas: 6 savanoriai bus uždaryti specialiame bunkeryje, ir praleis jame 105 dienas. Taip bus imituojamos skrydžio į Marsą sąlygos, praneša „The Guardian“.
(26) 2009-02-10 0
Rusijos mokslininkai planuoja į Marso palydovą Fobą nugabenti gyvų organizmų, lenta.ru cituoja Medicininių–biologinių problemų instituto laboratorijos vadovo Vladimiro Sičevo žodžius. Biologiniai objektai į Fobą bus nugabenti Rusijos aparatu „Fobos Grunt“.
(7) 2009-01-28 0
Marso atmosferoje aptiktą metaną ir planetos regionus, virš kurių pastebėta didžiausia jo koncentracija, tirs pagal naująją NASA programą ARES kuriami nepilotuojami lėktuvai, pranešė „New Scientist“.
(17) 2009-01-16 0
Tiksliausiais iki šiol stebėjimais nustačius, kad vasaros sezono metu į Marso atmosferą reguliariai išmetamas didelis metano kiekis, NASA mokslininkai pripažino, kad Marsas gyvas – jei ne biologine, tai bent jau geologine prasme. Kol kas neatmetama galimybė, jog metaną gamina po planetos paviršiumi esantys mikroorganizmai.
(0) 2009-01-05 1
Planuojamo Europos Kosminės Agentūros (EKA) kosminio eksperimento „ExoMars“ metu mokslininkai bandys gręžti Raudonąją planetą, norėdami jos gelmėse aptikti gyvybės pėdsakų, agentūrai „Interfaks“ pranešė Kosminių tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas Olegas Korablevas.
(12) 2008-12-15 0
NASA ir Europos kosmoso agentūra (ESA) nusprendė bendradarbiauti misijose į Marsą – kol bendradarbiavimas neprieštarauja JAV įstatymams.
(31) 2008-11-28 0
Ar vis dėlto yra gyvybė Marse? Klausimas, vertas milijono. Nors skeptikai tuo abejoja, bet optimistai seniai įtaria, kad galbūt taip ir yra. Ir nors nei vienas NASA nusiųstas Marso tyrimo zondas jos dar nerado, kas gali paneigti, jog ji tiesiog liko nepastebėta ir vienintelis realus jos suradimo būdas – nusiųsti į Raudonąją planetą astronautus?
(8) 2008-10-19 0
Nors naujoji konstrukcija atrodo tarsi NSO, tai tik apatinė dalis korpuso, į kurį bus patalpintas savaeigė Marso mokslinė laboratorija (Mars Science Laboratory Rover). Tai - kosminių tyrimų istorijoje didžiausias apsauginis atmosferinis korpusas - jo skersmuo yra 4,5m. Ankstesnis rekordas - beveik 3,9m - priklausė "Apollo" kapsulės apsauginiam temperatūriniam skydui. Beje, šis įrenginys yra ne tik paprasta apsaugos nuo sudegimo priemonė.
(9) 2008-10-01 1
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) vadovas Michaelas D. Griffinas pareiškė, kad NASA nekeičia savo strategijos dėl tolimesnių Mėnulio ir Marso tyrimų.
(67) 2008-03-09 3
Ar žmonės kada nors tikrai nuskris į Marsą? Sutikime, kliūtys išties kelia abejonių. Tam ne tik teks įveikti daugybę sudėtingų techninių uždavinių – bet kuriai tautai, pasiryžusiai apsiimti tiek daug pastangų reikalaujančią misiją, gali nepakakti vien tik politinio ryžto bei atkaklumo. Tačiau vienas buvusių NASA inžinierių Džimas Makleinas (Jim McLane) tiki, jog žmogaus kelionė į raudonąją planetą yra gan reali, ir toks įvykis suvienytų pasaulį kaip niekad ...
(0) 2007-12-19 0
Europos kosminė agentūra (ESA) pagaliau žengė didelį žingsnį naujo marsaeigio projektavimo link. Nelaukdami vis dar dvejojančios Europos Sąjungos vadovybės sprendimo, agentūra iš savų lėšų išskyrė 80 milijonų eurų pirmiesiems projektavimo darbams. Be ES pagalbos šis projektas taip ir neišvys dienos šviesos, tačiau pagaliau padarytas pirmas žingsnis leidžia tikėtis, jog ledai pajudės.
(32) 2007-09-17 4
Jau daugiau nei 30 metų jokio žmogaus koja nebuvo palietusi kitos planetos paviršiaus. Paskutinė tokia tarpplanetinė koja priklausė „Apollo 17“ misijos astronautui Gene Cernan ir lietė ji Mėnulį. Nuo to laiko buvo daug kalbama apie misiją ne tik į Mėnulį, tačiau ir Marsą, bet konkrečių veiksmų gausos išties nebuvo. Visgi tai ima keistis.
(0) 2007-07-11 0
Anglijos aerokosminė įmonė EADS-Astrium naujo marsaeigio Bridget mėginimus Tenerifės saloje, prie užgesusio El Teide vulkano pradėjo 2006 metų pradžioje. Nepraėjus net geram pusmečiui, pranešama jog naujasis marsaeigis pasiruošęs vykti į Marsą. Tikimasi, jog Bridget bus pagrindinis naujos misijos į Marsą tyrimų prietaisas, galbūt pagaliau padėsiantis atsakyti į klausimą, buvo Marse gyvybė ar ne. Planuojama, jog misija įvyks 2011 metais, ir tai bus vienas iš Europos ...