Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Misijos į Marsą (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(53) 2011-02-10 1
JAV mokslininkų pasiūlyta idėja išsiųsti į Marsą pirmąją kolonizatorių grupę įteikus savanoriams ,,bilietą į vieną pusę" netikėtai susilaukė nemenko pritarimo.
(48) 2011-11-14 2
Žmonija jau nuo seno svajoja ištyrinėti paslaptingąją Marso planetą. Tarpplanetinė kelionė į Marsą galėtų užtrukti iki 10 mėnesių, tačiau grįžti atgal į savo gimtąją planetą būtų nepaprastai brangu. Specialiame žurnalo „Journal of Cosmology“ leidinyje buvo detaliai aprašyta, kaip atrodytų privačiomis lėšomis finansuojama misija į Marsą, kuri galėtų įvykti jau maždaug po 20 metų. Įdomu yra tai, jog atsirado net 400 savanorių, kurie ryžosi šiai kelio...
(23) 2011-11-25 0
Rytoj, lapkričio 26 dieną į Marsą bus paleista naujausia Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) sukurta važinėjanti laboratorija „Curiosity“.
(17) 2011-11-23 0
Europos kosmoso agentūra (ESA) patvirtino informaciją, jog pagaliau pavyko užfiksuoti orbitoje aplink Žemę „įstrigusio“ Rusijos tarpplanetini zondo „Fobos-Grunt“ gyvybės požymių. Užmegzti ryšį su aparatu, kurį jo šeimininkė, Rusijos kosminė agentūra „Roskosmos“ jau spėjo peržegnoti, pavyko Europos kosmoso agentūros ESA specialistams.
(15) 2011-11-29 0
Pastarosiomis savaitėmis didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusią Rusijos tarpplanetinę kosminę stotį „Fobos-Grunt“, kuri įstrigo orbitoje aplink Žemę, gaubė dvejopa emocinė atmosfera – viltys, jog viską pavyks ištaisyti ir zondas vis tik leisis Marso link bei užuojautos jausmais atmieštas šiai misijai (ir apskritai visai rusų kosmoso agentūrai „Roskosmos“) adresuotas moralinis palaikymas. Tačiau visai kitaip šią nesėkmę vertina Rusijos prezidentas Dmitrij...
(15) 2011-11-21 0
„Roskosmos“ neteko net ir teorinio šanso į Marsą paleisti Žemės orbitoje „įstrigusį“ kosminį aparatą „Phobos-Grunt“.
(13) 2011-11-22 0
Nepilotuojamas Marso tyrimų zondas „Fobos-Grunt“ nepaliauja trikdęs Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ ekspertų. Naujausiais duomenimis, kosminis aparatas po truputį tolsta nuo Žemės, praneša „RIA Novosti“.
(12) 2011-11-24 0
ESA atstovas Rusijoje agentūrai „Interfax“ pranešė, jog, jo duomenimis, praėjusią naktį su orbitoje įstrigusia rusų tarpplanetine kosmine stotimi „Fobos-Grunt“ ryšys buvo užmegztas mažiausiai dusyk, tačiau iššifruoti stoties siunčiamus duomenis kol kas neįmanoma.
(11) 2011-03-30 0
Nacionalinei tyrimų tarybai mokslininkų pateiktame būsimų kosminių misijų sąraše dominuoja gyvybės paieškų Saulės sistemos planetose ir jų palydovuose projektai. Ši taryba, atsižvelgusi į įvairius svarbius ekonominius faktorius, rekomendavo, kurias iš misijų NASA turėtų įgyvendinti per dešimtį metų, skaičiuojant nuo 2013-ųjų. Tarybos vertinimu, net pačios svarbiausios ar įdomiausios mokslininkams misijos turės būti atidėtos ar net atšauktos, jei jų sąmatos ...
(10) 2011-05-26 0
NASA oficialiai pristatė naujo pilotuojamo kosminio laivo, tinkamo kosminiams skrydžiams į Marsą ir asteroidus, projektą.
(10) 2011-08-31 0
Lagaminas su branduoline jėgaine – gana retas derinys net ir moderniausių technologijų kontekste. Tačiau mokslininkai tokios koncepcinės technologijos perspektyvas svarsto labai rimtai – idėja buvo pristatyta ir aptarta 242-ojoje Amerikos chemikų bendrijos konferencijoje. Labai tikėtina, jog tokiems įrenginiams tikrai atsiras vietos netolimos ateities tarpplanetinėse misijose.
(10) 2011-01-03 0
Pilotuojama misija į Marsą gali tapti vienu didžiausių Žmonijos nuotykių. Beje, Raudonosios planetos kolonizavimas jau net ne fantastikos sritis - NASA mokslininkas Joel Levine publikavo knygą, kurioje pateikiami patarimai, kaip apgyvendinti Raudonąją planetą.
(10) 2011-05-27 0
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra NASA antradienį pranešė nebebandysianti susisiekti su Marse esančiu robotu „Spirit“. Manoma, kad marsaeigis atšiaurios Raudonosios planetos žiemos metu sušalo.
(7) 2011-11-10 0
Jeigu Rusijos kosminis zondas „Fobos-Grunt“, trečiadienį neįskridęs į numatytą trajektoriją Marso link, nukris, ši tragedija turės pačių skaudžiausių pasekmių per visą kosminių aparatų nelaimių istoriją, mano ekspertas iš Amerikos. Tačiau JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) darbuotojas, šiuo metu konsultuojantis kosmoso technologijų klausimais, Jamesas Obergas įsitikinęs – specialistai iš Rusijos dar turi galimybę perimti kosminio ...
(7) 2011-12-06 0
Nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“, kurio nepavyko nukreipti į Marsą, pradėjo byrėti orbitoje: nuo jo atitrūko du neidentifikuoti fragmentai.