Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Misijos į Marsą (Astronomija ir kosmonautika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2013-01-09 1
Jei manote, jog esate tinkamas žmogus tapti Marso kolonistu, netrukus sulauksite galimybės tai įrodyti. Olandijoje veikianti nepelno siekianti organizacija „Mars One“, kurios vadovai viliasi Marse pirmuosius žmones išlaipinti jau 2023 m., vakar (sausio 8 d.) paskelbė reikalavimus būsimiems astronautams ir pradėjo oficialios kandidatų atrankos pirmąjį etapą. Jis visame pasaulyje per televiziją bus transliuojamas jau šiemet.
(7) 2013-04-04 2
Skaitinėjant naujienas ir žinutes apie kaimyninėje Marso planetoje besidarbuojantį marsaeigį "Curiosity", apie galimą Marso susidūrimą su kometa 2014 m. ir apie vis intensyviau planuojamas pilotuojamas misijas į Marsą, nejučia pasiduodame iliuzijai, kad Marsas – visai čia pat. Ranka pasiekiamas. O, kaip apsirinkame šitaip manydami! Marsas yra toli toli – laaabai toli. Tai suvokti padės ši genialiai paprasta 428 tūkst. pikselių vaizdo kelionė ligi Marso.
(26) 2013-09-10 2
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
(15) 2013-01-30 0
Nepelno siekianti olandų organizacija "Mars One", užsibrėžusi tikslą po dešimties metų (2023 m.) Marse išlaipinti pirmuosius Raudonosios planetos kolonistus, 6 mlrd. JAV dolerių vertės projektui sulaukė pirmųjų finansinių injekcijų, informuoja "Space.com".
(9) 2013-04-24 0
Nepelno siekianti organizacija „Mars One“ pirmadienį pradeda pirmųjų keturių Marso kolonistų atranką, skelbia CNN. Skrydis į šią planetą numatytas 2023 metais, namo kosmoso keliauninkai nebegrįš.
(7) 2013-02-27 2
Kai Jane sutiko Johną, žinojo, kad jie tikrai praleis kartu visą gyvenimą. Pora aštuonerius metus dalyvavo skrydžių į kosmosą mokymuose, o tada jų laukė kelionė be galimybės grįžti atgal.
(16) 2013-09-13 3
Nyderlandų bendrovė „Mars One“, pasišovusi nuskraidinti į Marse įkurtą pirmąją žemiečių koloniją 4 savanorius, kurie niekuomet nebegrįš į Žemę, pranešė baigusi projekto dalyvių registravimą.
(14) 2013-01-21 1
Kažkas (niekas nepamena, kas) yra teisingai pastebėjęs: nekilnojamojo turto rinkoje svarbūs tik trys dalykai – vietovė, vietovė ir dar kartą vietovė. Panašu, kad taip. Ankštas kaip kišenė kambarėlis, pilnas šmirinėjančių tarakonų, per mėnesį atsieina 36 tūkst. JAV dolerių, nes jis – Manhatano Vest Viladže, Niujorko širdyje. Tiesa, dar ankštesnis mažutis nusileidimo aparatas su pripučiamais kambariais Marse kainuotų apytikriai 200 mln. „žalių“. O kur dar transportavimo išlaidos. Ir, savaime suprantama, maistas.
(12) 2013-06-01 1
Visai tikėtina, kad per artimiausius du dešimtmečius specialiai atrinkti vyrai ir moterys pradės iš tiesų pionierišką kelionę: pirmąją pilotuojamą misiją į Marsą. Tokias keliones planuoja bent dvi privačios organizacijos: pelno nesiekianti Nyderlandų „Mars One“ ir pirmojo kosmoso turisto Denniso Tito „Inspiration Mars“. Be to, rimtą, gerai finansuojamą misiją, kurios tikslas – iki 2030 Marse išlaipinti astronautus – planuoja ir NASA.
(3) 2013-11-21 0
Nepelno siekianti kosminių tyrimų grupė "Inspiration Mars" lapkričio 20 d. pristatė pirmosios žmonių misijos į Marsą "Mission for America", kurios startas įvyks 2017 m. pabaigoje, detales, skelbia "Space.com". Planuojama, kad jau po 4 metų ir 1 mėnesio į Marsą išskris ir iš jo sugrįš sutuoktinių astronautų pora. Projekte dalyvaus NASA, jį iš dalies finansuos JAV vyriausybė, o projektui vadovauja multimilijonierius, pirmasis pasaulyje kosmoso turistas Denisas Tito (Dennis Tito).
(12) 2013-02-28 0
Milijonierius, kosmoso turistas Denisas Tito (Dennis Tito) prieš keletą dienų viešai paskelbė apie savo planus remti komercinę misiją į Marsą ir patikslino, kad į Marsą skris du žmonės – vyras ir moteris, kurie veikiausiai turėtų būti vedusi pora. D. Tito žodžiais tariant, tai būtų „greita misija, kurios dalyviai grįš į Žemę“, prieš tai virš Marso paviršiaus praskrieję 300 km aukštyje. Erdvėlaivis, ko gero, bus ne didesnis už namelį ant ratų („kemperį“). Skrydžio startas – 2018 m. sausio 5 d.
(19) 2013-04-19 0
2012 metais pasaulis išgirdo apie iki tol negirdėtą avantiūrą – žmonijos misiją į Marsą „be bilieto atgal“. „Pasielgiau kiek savanaudiškai – nusprendžiau įkurti „Mars One“ tam, kad pats galėčiau nuskristi į Marsą. Turiu merginą. Ji į ten nenori, o manęs neišleidžia“, – per konferenciją „Login“ penktadienį teigė „Mars One“ įkūrėjas Basas Lansdorpas.
(6) 2013-09-24 0
Marsas – gana nesvetinga vietelė su nesibaigiančiomis dykumomis, silpna gravitacija ir nedideliu deguonies kiekiu. Vidutinė metinė temperatūra Marse siekia maždaug 53 laipsnius šalčio. Šilčiausiu metų laiku vidurdienį prie ekvatoriaus temperatūra gali siekti 27 laipsnius šilumos. O Marso žiemą ji krenta iki -128 laipsnių.
(5) 2013-05-02 0
Nepelno siekiančiai organizacijai „Mars One“ pradėjus pirmųjų Marso kolonistų atranką, joje suskubo užsiregistruoti ir du lietuviai – vaikinas bei mergina.
(11) 2013-05-25 0
Ne pelno siekiančios Nyderlandų organizacijos „Mars One“ ketinimai 2023 metais išlaipinti pirmuosius žmones Marse skamba drąsiai, todėl nenuostabu, kad jais tiki ne visi. Antai Kinijos žiniasklaida teigia, kad šis projektas yra akių dūmimas, skelbia Space.com.