Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektroniškai valdomi organizmai (Biotechnologijos | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-10-09 0
Ar gali vabzdžių spiečius, apginkluotas genetiškai modifikuotais virusais išgelbėti Amerikos fermas? Ar tai greičiau yra nekontroliuojamo biologinio ginklo kūrimas?
(0) 2016-12-14 9
40-metis Oksfordo universiteto istorijos mokslų daktaras Yuvalis Harari parašė provokuojančią civilizacijos istoriją, patiektą su eretiško mąstymo ir netikėtų faktų pagardais. Jo „Sapiens“ kvestionuoja didįjį mūsų pasaulio istorijos naratyvą, o akrobatiniai intelekto ir logikos kūlvirsčiai tiesiog gniaužia kvapą.
Susipažinkite su trumpa ištrauka iš knygos.
(0) 2016-07-18 5
Biblijoje rašoma, kaip po penktojo angelo trimito skėriai mutantai ima kankinti žmones, bet Vašingtono universiteto Sent Luise (JAV) mokslininkų tai negąsdina. Jų kuriamą gyvo skėrio ir roboto hibridą, kuris akimirksniu galės aptikti ir atpažinti bet kur paslėptą bombą, finansuoja JAV karinis jūrų laivynas.
(0) 2016-04-05 11
Tai – ne siaubo filmo scenarijus. Tiesa ta, kad per atstumą valdomi didžiuliai vabalai kiborgai gali tapti mūsų gyvenimo kasdienybe. Kiborgas (angl. cyborg) – organizmas, kurio natūralios biologinės galimybės papildytos nebiologiniais organais, panaudojančiais techninės kibernetikos galimybes.
(0) 2016-01-05 17
Skruzdėlės gali turėti bendrą skruzdėlyno protą, vienijantį visus šios rūšies gyvūnus, tačiau atskiros kiekvieno vabzdžio smegenys gali būti kardinaliai perprogramuojamos. Šį faktą įrodę mokslininkai teigia, jog tai gali būti pritaikyta ir žmonėms.
(0) 2014-08-25 7
Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis.
(0) 2014-08-14 5
Mokslininkai neseniai pelės smegenyse rado labai mažą – daugiausia kelių tūkstančių – neuronų sistemą, kuri yra atsakinga už apetitą. Atradimas buvo atsitiktinis, tačiau juo remdamiesi mokslininkai tikisi, kad ateityje bus galima reguliuoti žmonių apetitą.
(0) 2014-06-04 14
Naujajame tyrime Kalifonijos universiteto mokslininkai (JAV) ištrynė, o vėliau vėl suaktyvavo prisiminimus, simuliuodami neuronus specialiai tyrimui sukurtų žiurkių organizmuose su šviesos žybsniais, kurie, kaip rodė ansktesni tyrimai, gali sustiprinti arba susilpninti jungtis tarp smegenų ląstelių.
(0) 2014-02-20 0
Filmo "Avataras" įkvėptas eksperimentas pasiteisino – viena beždžionė gali kontroliuoti kitos beždžionės kūną naudodama vien tik mintis, implanto pagalba valdančiojo gyvūno smegenis prijungus prie kito stuburo. Mokslininkai teigia, kad šis atradimas gali sukelti perversmą įrenginių, padedančių kovoti su paralyžiumi, kūrime.
(6) 2013-11-11 0
JAV bendrovė „Backyard Brains“, sukūrusi „elektroninę kuprinę“, kuri leidžia valdyti tarakoną mobiliąja programėle, sulaukė kritikos dėl žiauraus elgesio su šiais vabzdžiais. O bendrovės atstovai ginasi, kad išradimas skirtas vaikus sudominti neuromokslu, praneša bbc.com.
(9) 2012-10-27 2
Mokslinė fantastika pamažu vis labiau skverbiasi į kasdienį gyvenimą. Bent jau mokslininkų kabinetuose. Mokslininkai aprašė, kaip jiems pavyko naudojant didelio tikslumo lazerį... kontroliuoti kirmino elgesį, rašo „Sciencedaily“.
(0) 2011-11-28 0
Tyrimas, atliktas Mičigano universiteto Inžinerijos koledže (JAV), leidžia tikėtis, jog vieną gražią dieną į gyvybei pavojingas zonas iš pradžių bus siunčiami... vabzdžiai arba vabalai.
(4) 2010-11-08 1
Ambicingi mokslininkai tikisi per penkerius artimiausius metus sudaryti išsamų žmogaus smegenų "žemėlapį". Tuo tarpu vienas Austrijos mokslininkas turi kitokią idėją: manipuliuodamas atskirais neuronais, jis tikisi išsiaiškinti, kokias tiksliai funkcijas jie atlieka. Pasiekimai šioje srityje nemaži - jie ne tik sugeba "įteigti" vaisinėms muselėms klaidingus prisiminimus, bet ir priverčia jas skraidyti, kai kūnas fiziškai yra atskirtas nuo vabzdžio galvos.
(2) 2010-04-01 0
Mokslininkams kiek anksčiau yra pavykę žmogaus ląsteles paversti gyvais mini kiborgais ir puslaidininkinėmis medžiagomis. Naujas tyrinėtojų žingsnis - ląstelėse įterpti silicio lustai.
(4) 2010-03-26 0
Monrealio (Kanada) inžinerijos mokyklos École Polytechnique de Montréal Nanorobotų laboratorijos mokslininkai pademonstravo galimybę tiesiogiai kontroliuoti gyvas bakterijas.