Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Molekulinė biofizika (Biotechnologijos | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2017-04-15 41
<i>Sujungus gyvas ląsteles su geriausiai šviesos energiją sugeriančia technologija, galima sukurti kiborgų fabrikus, kuriuose būtų išgaunama švari energija ir naujos medžiagos. Ir ne tik Že
(0) 2016-07-11 17
Inžinieriai iš Šefildo universiteto sukūrė mikroskopinę „raketą“, kuri, jų teigimu, galėtų žmogaus organizmą aprūpinti vaistais ar net aptikti vėžines ląsteles.
(0) 2016-06-23 21
Mokslininkai Antarkties jūrinės kempinės sudėtyje atrado specifinį junginį, kuris geba nužudyti net 98 procentus antibiotiniams vaistams atsparių bakterijų.
(1) 2016-05-16 42
Ar nenorėtum gyventi amžinai? Ar nesvajoji apie amžiną jaunystę? O štai biotechnologijų kompanijos „Bioviva“ vadovė Elizabeth Parrish tvirtina, kad pritaikius specialią genų terapiją tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris realiai atjaunėjo 20 metų.
(6) 2015-10-30 17
Johno Inneso centro Norviče (Jungtinė Karalystė) mokslininkai sukūrė naują tipą genetiškai modifikuotų pomidorų, iš kurių išgaunami pramoniniai kiekiai natūralių su ligomis kovojančių medžiagų, tokių kaip resveratrolis ir genisteinas. Šis procesas taip pat bus naudojamas, kad pomidoruose susiformuotų kitos natūralios cheminės medžiagos.
(0) 2015-04-02 0
Įmonės „House Foods Group“ specialistai ir mokslininkai sako radę būdą, kaip svogūnų pjaustymą virtuvėje padaryti kur kas malonesnį.
(0) 2014-12-11 27
Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė perspektyvų junginį, kuris imuninei sistemai „parodo“, kurios kraujo ląstelės yra užkrėstos ir naikintinos nekenkiant grėsmės sveikoms ląstelėms.
(0) 2014-11-20 36
Ar norėtumėte atsiminti viską, ką iki šiol matėte? Naujas mokslininkų atradimas suteikia vilčių, kad vieną dieną tai bus įmanoma – atrasta molekulė, kuri gali „įjungti“ visus prisiminimus.
(0) 2012-04-18 0
Nusibodo kęsti skausmą? Tiesiog išjunkite jį. Nors tai kol kas tarsi mokslinė fantastika, tačiau naujausi mokslininkų iš Miuncheno, Berklio ir Bordo universitetų tyrimai rodo, kad tai realiai pasiekiama technologija.
(1) 2011-10-31 2
Gyvybingai pulsuojančios raudonos, mėlynos, žalios ir geltonos spalvos, sukurtos be jokių pigmentų ar dažų. Ar taip įmanoma? Įmanoma, jei spalvas sukuria sudėtingas virusų dalelių raštas, atspindintis tik tam tikro ilgio šviesos bangas.
(2) 2011-06-14 0
Priklausomai nuo to, kam šis klausimas bus užduotas, atsakymas gali būti dvejopas: nanodalelės yra vienas iš daugiausia žadančių ir vienas iš rizikingiausių mokslo pasiekimų. Taip, šie mažyčiai dariniai gali efektyviai pernešti vaistus arba pagerinti daugelio medžiagų savybes. Tačiau kas tuomet, jeigu paaiškėtų, jog šios dalelės yra kenksmingos mūsų sveikatai? Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (JAV) tyrėjai teigia atradę būdą valdyti nanodaleles, ...
(34) 2011-01-13 0
2008 m. Nobelio medicinos premijos laureatas iš Prancūzijos Liukas Montenjė (Luc Montagnier), įrodęs, kad AIDS sukelia žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) mokslo bendruomenę pribloškė netikėtu pareiškimu: DNR molekulės sugeba teleportuotis iš taško A į tašką B ir vandens struktūroje palikti elektromagnetinius savo apsilankymo pėdsakus.
(4) 2010-08-23 0
Stenfordo universiteto chemikai paskelbė kuriantys fluorescencinių junginių ir DNR pagrindu veikiančią "dirbtinę nosį". Jei naujasis metodas pasiteisins, tokio tipo įrenginius dėl palyginti nedidelės jų kainos bus galima naudoti masiškai, detektuojant beveik bet ką - pradedant surūgusiu pienu, baigiant sprogmenimis.
(11) 2009-08-31 2
Tai galbūt atrodo tarsi bičių korio dalelė, tačiau iš tiesų tai yra pirmasis istorijoje pavienės molekulės vaizdas. Nuotraukai padaryti IBM mokslininkai panaudojo atominės jėgos mikroskopą (AFM), kurio pajėgumo pakako net molekulėje esantiems cheminiams ryšiams vizualiai užfiksuoti.
(22) 2009-05-21 -1
Mokslininkai dirbtiniu būdu atkūrė sudėtingą pirmąjį žingsnį, nuo kurio prasidėjo gyvybė Žemėje: jie susintetino bazinius ingredientus, sudarančius RNR molekules, iš kurių „pagamintos" pačios primityviausios daugintis gebančios struktūros.