Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Chemija

Naujas plastikas leis gaminti nedūžtančius išmaniuosius telefonus

2013-09-04 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (1496)
    Share

Sunku surasti populiaresnę nei plastikas medžiagą, kuri būtų taip plačiai naudojama išmaniųjų telefonų korpusų gamyboje. Jis lengvas, nebrangus, tačiau atsparumas gana sąlyginis, ir tai gali patvirtinti daugelis netyčia numetusių telefoną savininkų. Vis tik nemažai vilties tokiems nelaimėliams suteikia Diuko universiteto (JAV) mokslininkų išradimas.

sukurta plastiko modifikacija nuo smūgių tampa tik tvirtesnė.

Tokia savybę plastikui suteikia kruopščiai parinkta molekulinė struktūra. Kaip ir kituose plastikuose, pagrindą sudaro anglis, tačiau šiuo atveju šio elemento atomai surikiuoti į trikampius, kurie formuoja ilgas grandines su keliais bromo atomais vienoje pozicijoje. Tokia struktūra konvertuoja paprastai viską griaunančią deformaciją į „pozityviai veikiančią“ energiją.

Paprastai, esant smūgiams, plastiko molekulių struktūra tampa chaotiška, tačiau naujojo plastiko atveju į suardytas trikampių vietas patenka bromo molekulė, o kartu jam padeda naujai įvestos karboksilato molekulės. Ilgai trunkantys eksperimentai parodė, kad lyginant su įprastu plastiku, naujos modifikacijos atsparumas išorės poveikiui padidėja 200 kartų.

Žinoma, naujasis plastikas gali būti naudojamas ne tik išmaniuosiuose telefonuose. Jie gali būti atrasti vietą ir daug rimtesnėse srityse. Pavyzdžiui, jų pagrindu gali būti kuriami dirbtinių širdžių vožtuvai, kurie veiks daug ilgiau už dabartinius, taip pat protezai ir t.t.

Šiuo metu mokslininkai pasiekti atvirkščią „sutvirtėjimo“ procesą, kuris leis kurti tvirtą, tačiau tuo pačiu metu ir minkštą bei lankstų plastiką.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
49(0)
44(0)
35(0)
33(0)
17(7)
11(0)
10(1)
Savaitės
104(1)
87(0)
86(4)
Mėnesio
149(27)
147(12)
142(22)
107(0)
101(19)