Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Chemija

Įspūdingiausios cheminės reakcijos iš arti (Video)

2014-10-08 (0) Rekomenduoja   (40) Perskaitymai (330)
    Share

Kas dieną aplink mus ir net mūsų organizme vyksta tūkstančiai cheminių reakcijų. Daugelio iš jų mes nepastebime, tačiau šis pagreitinto vaizdo įrašas priverčia dėl to gailėtis.

Žiūrėti į šias, miniatiūrines chemines reakcijas iš arti yra tas pats, kas pasinerti į fantastinį geometrinių formų pasaulį, kupiną spalvų bei įvairiausių tekstūrų. Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. Taip pat užburiantis kristalizacijos vyksmas, spalvos kitimo procesas, burbuliavimas ir kt. Suderinta su kruopščiai parinktu garso takeliu, ši vaizdinė priemonė išties užburia. Pasinaudodami ja, mokslininkai tikisi populiarinti chemijos mokslą – padaryti jį lengviau prieinamu bei įdomesniu plačiajai visuomenei.

„Gražioji chemija“ (ang. „Beautiful Chemistry“) yra projektas, kurį sukūrė Kinijos mokslo ir technologijų universiteto komanda bendradarbiaudama su Tsinghua Universiteto leidykla. Filmuotą medžiagą montavo ir redagavo Yan Liang.

Projektą sudaro keletas trumpametražių filmų, sukurtų 4K UltraHD kameros pagalba. Jos dėka komanda turėjo galimybę užfiksuoti išraiškingiausias chemines reakcijas be įprastų trukdžių, tokių kaip: bandymų vamzdeliai, stiklinės ar kita laboratorijos įranga.

Universiteto mokslininkai tikisi, kad „pažiūrėjęs šį vaizdo įrašą, ne vienas moksleivis ar studentas atsakingiau pažvelgs į chemijos pamokas ir užkrės savo geru pavyzdžiu draugus bei artimuosius“.

„Beautiful Chemistry“:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(41)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(40)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
65(5)
29(1)
23(0)
21(4)
19(0)
15(2)
15(5)
14(1)
12(2)
Savaitės
91(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)