Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Chemija

Tai gali būti proveržis kovoje su didžiausia XXI a. problema: nauja technika leidžia įspūdingai efektyviai suardyti mikroplastiką

2021-01-25 (0) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (165)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Viena iš mikroplastikų taršos problemų yra ta, kad plastiko dalelės yra labai mažos, todėl jas sunku sulaikyti ar neutralizuoti, kai plačiai paskleidžiamos vandenyje. Štai kodėl kuriama nauja technika jų pašalinimui ten, kur jų yra labai daug susikaupę.

Nors vandenyje esančios mikroplastiko dalelės gali būti įvairių formų, daug jų susideda iš mažų pluoštų, kuriuos skalbiant išleidžia sintetiniai audiniai. Šie pluoštai palieka namus ar komercinius skalbimo įrenginius kanalizacijos sistemoje ir galiausiai patenka į upes ir vandenyną.

Profesoriaus Patrick Drogui vadovaujami Kvebeko INRS mokslininkai nori pašalinti skalbinių pluoštus, kai tik jie patenka į nuotekų srautą. Tam reikėtų panaudoti procesą, vadinamą elektrolitine oksidacija, kad nuotekose susidarytų hidroksilo radikalai. Šie radikalai skaidytų pluoštus į netoksiškas anglies dioksido ir vandens molekules.

 

Atlikus laboratorinius tyrimus, naudojant įvairias daugkartinio naudojimo elektrodines medžiagas, mokslininkai iki šiol sugebėjo suardyti iki 89 procentų polistireno dalelių, suspenduotų imituojamose nuotekose. Dabar jie planuoja išbandyti technologiją tikrose skalbinių nuotekose, kurios gali kelti naujų iššūkių.

 

„Tikrame vandenyje yra kitų medžiagų, kurios gali turėti įtakos skilimo procesui, tokių kaip karbonatai ir fosfatai, kurie gali sulaikyti radikalus ir sumažinti oksidacijos proceso efektyvumą“, – sako Drogui.

Jei šie eksperimentai bus sėkmingi, komanda nustatys technologijos kainą ir jos galimybes komerciniam naudojimui.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Environmental Pollution“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(14)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(14)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
72(0)
50(0)
47(9)
44(4)
36(0)
35(0)
31(0)
27(8)
21(0)
17(4)
Savaitės
74(0)
62(2)
59(0)
58(2)
51(9)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
72(0)