Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Chemija

Kaip šviną paversti „auksu“? Atskleidė, kur slypi šio triuko paslaptis (Video)

2021-09-03 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (275)
    Share

Auksas yra vertingas metalas ir yra labai paklausus. Bet kas būtų, jei pasakytume, kad seną nuobodų šviną galite paversti mažomis aukso dalelėmis. Ar jau sužadinome jūsų smalsumą? Šis vaizdo įrašas parodo, kaip tai padaryti.

„YouTube“ kanalas „NileRed Shorts“ pademostravo kaip tai atlikti. Iš pradžių keletas švino gabalėlių užpilami praskiesta azoto rūgštimi. Rūgštis ištirpina šviną, palikdama tik skystą švino nitratą, kuris greitai išnyksta.

Eksperimento autorius pakartoja šią procedūrą dar keletą kartų, kad visas švinas ištirptų. Tuomet jis į tuščią indą įpila šiek tiek verdančio vandens ir nedidelį kiekį kalio jodido.

Į šį indą eksperimentatorius įpila šiek tiek acto ir švino tirpalo, kurį ištirpdė azoto rūgštis. Dabar belieka laukti, kol verdantis vanduo atvės.

Skysčiui vėstant, pradeda rastis maži aukso grūdeliai. Pamažu jie tampa vis didesni ir atrodo, jog lyja auksu. Procesui pasibaigus, liks daug aukso gabalėlių. Tačiau yra vienas bet.

 

Iš tikrųjų tai nėra tikras auksas. Tai švino jodidas, kuris tik atrodo kaip auksas!

Bet pripažinkite, atrodo šauniai, ar ne?

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(11)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
37(0)
31(0)
26(0)
24(0)
21(0)
20(0)
19(0)
15(9)
13(4)
Savaitės
93(1)
80(0)
70(5)
Mėnesio
93(0)
83(5)
78(6)