Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Chemija
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Chemija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2008-12-23 0
Neabejotinai kils klausimas - kas bendro tarp kūdikių pudros ir baltos šviesos? Kad ir kaip bebūtų keista, Duke Universiteto ir JAV karinių pajėgų mokslininkai atrado, kad pigi netoksiška pudra kūdikiams bei apsaugai nuo saulės įdegio, ją pakaitinus, sukuria ryškiai baltą šviesą.
(9) 2008-12-22 0
Reklamos mirga nuo pagyrų įvairioms skalbimo priemonėms. Vieni skalbimo milteliai nepamainomi naikinant dėmes, kiti – norintiems švelnumo, treti puikiai skalbia net šaltame vandenyje.
(7) 2008-12-20 0
Daugelis žmonių kur nors namie laiko dar nuo paskutiniojo vakarėlio užsilikusį butelį pigaus vyno, kuris laukia savo "eilės", kai netikėtai pasibaigs kiti kokybiškesni gėrimai. O jeigu jūs galėtumėte paversti jį į išties gerą vos per kelias minutes? Šiais suvaržytos ekonomikos laikais vyno mėgėjui tai būtų itin paranku.
(3) 2008-11-28 0
Atokiame mūsų galaktikos regione astronomai aptiko cukraus molekulę, kuri yra siejama su gyvybės kilme Žemėje.
(1) 2008-11-27 2
Naujo tipo elektroninis mikroskopas leidžia filmuoti vaizdo medžiagą atominiame lygyje, fiksuojant smulkiausius pokyčius, atsirandančius medžiagą veikiant išorinėmis jėgomis ar cheminių reakcijų metu. Žinoma, tai gali daryti ir kiti šiuolaikiniai elektroniniai mikroskopai, tačiau dabartinis visą tai atlieka su neįtikėtina greitaveika – fiksuojami įvykiai, trunkantys trilijoninę sekundės dalį.
(7) 2008-11-25 0
Pasitelkę nanotechnologijas šveicarų chemikai sukūrė efektyviai vandenį atstumiančią drabužių medžiagą, pranešė „New Scientist“.
(12) 2008-11-17 0
Naujoji dirbtinių deimantų, kurių iš pažiūros neįmanoma atskirti nuo tikrų, gamybos technologija jų svorį privers skaičiuoti kilokaratais, o deimantinių žiedų galės įsigyti ir mažiau pasiturintys žmonės.
(3) 2008-11-12 2
JAV chemikams sukūrus medžiagą, kuri sugeba atstumti beveik visus skysčius, mokslo pasaulyje verda diskusijos apie jos praktines galimybes. Nors netrūksta nei kritikų, nei entuziastų, tačiau praktiškai visi sutinka, jog naujoji medžiaga pagal "atstumimo" savybes yra geresnis už bet kokius natūralius junginius.
(1) 2008-11-11 0
Tūkstančiai mokslininkų gali nežiniomis sugadinti savo eksperimentų rezultatus – vien dėl to, kad naudoja standartinę plastikinę laboratorijos įrangą. Albertos universiteto (Kanada) mokslininkas Andrew Holtas tyrė vaistų poveikį žmogaus fermentui monoamino oksidazei B ir pastebėjo, kad vaistai fermento aktyvumą slopina kur kas mažesnėmis koncentracijomis nei turėtų.
(3) 2008-11-11 0
Klimato kaita ir nykstančios žiemos ne visiems žmonėms sukelia liūdesį ar mintis apie gamtą – kai kam tai dar vienas būdas užsidirbti pinigų. Tad nieko keisto, jog rinkoje jau pasirodė „greitos gamybos“ sniegas, skirtas nostalgiškiems klientams, kurie po kalėdine egle norėtų pajausti bent saujelę tikro sniego imitacijos.
(7) 2008-11-07 0
Eksperimentuodami su tekilos garais Meksikos mokslininkai aptiko, kad ant nerūdijančio plieno ar silicio substrato jie gali suformuoti kokybiškų deimantų plėveles.
(5) 2008-11-06 0
Nerimstant užterštumo temai ir ieškant vis naujų cheminių ir technologinių priemonių pilkųjų vandenų (tai kanalizacijos vandenys, išskyrus tualetų nuotekas) valymui, pasirodo, jog nereikia mąstyti labai sudėtingai – pati gamta siūlo savo pagalbą.
(6) 2008-11-04 0
Nacionalinio Formosa Universiteto (Taivanas) elektrooptikos ir medžiagų mokslo padalinio mokslininkas Chungpin Hovering Liao sukūrė tai, ką galima pavadinti pirmąja pasaulyje organine chlorofilo baterija. Tikslus baterijos veikimo principas kol kas lieka paslaptimi, tačiau išradėjas tikina, jog jai įkrauti galima panaudoti paprasčiausią vandenį, o pilnas įkrovimas pasiekiamas per maždaug 10 sekundžių.
(4) 2008-11-01 0
Japonijos kompanija "Tsujiden Co Ltd" sukūrė specialią plėvelę, kuri vizualiai panaikina ant ja padengtų mobiliųjų telefonų, skaitmeninių fotoaparatų, nešiojamų kompiuterių ir kitų gaminių patekusius riebalinės kilmės nešvarumus, tokius kaip pirštų atspaudai. Išradimas, kurį pati kompanija vadina "savaime pirštų atspaudus nusivalančia plėvele", pristatytas parodoje "FPD International 2008".
(3) 2008-10-28 1
Mokslininkai iš "Carnegie Institution for Science" (Vašingtonas, JAV) sukūrė naują metodą, kurio pagalba galima pagerinti dirbtinių deimantų savybes. Brangakmeniams taip bus pridedama ne tik spindesio - supaprastintas pats deimantų gamybos procesas. Nauji gaminiai jau dabar turi gausybę potencialių pritaikymo sričių, pradedant aukštos kokybės deimantinių skalpelių gamyba, baigiant elektroniniais komponentais ir netgi kvantiniais kompiuteriais.