Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Chemija
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Chemija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(29) 2012-12-31 13
Maisto priedų mūsų maiste gausu. Jau esame įpratę prie gausybės „E“ raidžių ant gaminių pakuočių. Jos žymi tiek mums puikiai žinomą ir po E–330 kodu besislepiančią citrinų rūgštį, tiek ir potencialiai kenksmingus maisto priedus.
(3) 2012-12-17 12
Gauti vandenilio dujas, kuriomis būtų varomi ateities transporto priemonių varikliai ar gaminama elektros energija, pasidarė šiek tiek paprasčiau. Mokslininkų padarytas atradimas gali lemti nebrangaus ir praktiško būdo šioms dujoms gauti sukūrimą. Tam ketinama „įkinkyti“ nieko nekainuojančią saulės šviesą.
(1) 2012-12-17 8
Cukrus ir druska - du patys paprasčiausi produktai, kurie jau seniai sulaukia daug atakų ir yra tapę aršių ginčų objektu. Juos vartoja praktiškai visi, tačiau jie vadinami saldžiąja ir baltąja mirtimi. Ar pagrįstai? Žinoma, kad ne, nors tam tikrų niuansų yra.
(8) 2012-12-13 7
Mokslininkų tirtuose 7500 metų senumo molinių indų šukėse aptikta įrodymų, patvirtinančių jog šie indai buvo naudojami gaminti sūriams. Juose rasta daugybė skylučių, būdingų ir šių laikų sūrio gamintojų kiaurasamčiams.
(4) 2012-12-12 6
Kaip atrodo 315 mlrd. dolerių aukso luitais? Chemijos profesorius Martynas Poliakoffas, technologijos.lt skaitytojams jau pažįstamas iš keleto kitų filmuotų siužetų apie įdomius cheminius elementus, kartu su operatoriumi Brady Haranu buvo įleisti į aukso luitų prigrūstą Anglijos banko saugyklą, rašo guardian.co.uk.
(1) 2012-12-11 15
Atėjus elektra varomų transporto priemonių amžiui suvokta, kad ličio paklausa bus didelė. Tačiau litis yra labai retas elementas, randamas tik nedaugelyje vietų, pavyzdžiui, Kinijoje ir Australijoje. Tai lemia baterijų brangumą ir jų tiekimo sunkumus.
(4) 2012-12-08 19
Pirmą kartą mokslininkams pavyko sukurti optinį silicio pluoštą, pasižymintį saulės elementų savybėmis, kurio dydį jau galima matuoti metrais. Šis išradimas atveria galimybes silicio saulės elementus gaminti kaip lankstų, norimą formą galintį įgyti audeklą.
(2) 2012-11-29 24
Skysto deimanto okeanai, kuriuose plūduriuoja kieto deimanto ledkalniai – toks peizažas gali būti visai realus Neptūno ir Urano planetose, cituodamas žurnalą „Nature Physics“ skelbia portalas „Discovery.com“.
(3) 2012-11-13 10
Kad kiečiausia natūrali medžiaga Žemėje yra deimantas, žino daugelis. O štai išrinkti minkščiausią medžiagą planetoje – kiek keblesnis dalykas.
(9) 2012-11-08 2
Mokslininkai iš Europos ragina arba uždrausti, arba bent jau pastebimai apriboti žmogaus organizmui žalingų kvepalų sudedamųjų dalių naudojimą. Specialistai žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų aptiko ir garsiuosiuose „Chanel No.5“, ir „Miss Dior“ kvepaluose, skelbia „The Telegraph“.
(11) 2012-10-30 2
Praėjusią savaitę energetinio gėrimo gamintojams „Monster“ Kalifornijoje (JAV) iškelta byla dėl netyčinio gyvybės atėmimo (angl. – „wrongful-death“), kadangi 2011 m. pabaigoje išgėrusi dvi 24 uncijų (710 ml) skardines energetinio gėrimo „Monster“ netikėtai mirė 14-metė Anais Fournier. Teismo medicinos ekspertas ataskaitoje mirties priežastimi įvardijo apsinuodijimą kofeinu. Taigi, kokia yra mirtina kofeino dozė?
(10) 2012-10-22 0
Didžiosios Britanijos įmonė kuria revoliucingą naują technologiją, kuri leidžia benziną išgauti iš oro, rašo britų dienraštis „The Telegraph“.
(8) 2012-10-19 8
Į faktus apie savaiminį užsiliepsnojimą dažnai numojama ranka. Dažniausiai dėl to, jog istorijos apie savaiminį žmogaus užsiliepsnojimą dažnai priskiriamos iš piršto laužtų konspiracinių-sąmokslo teorijų kategorijai. Tačiau egzistuoja ne tik žmonių savaiminis užsiliepsnojimas. Pavyzdžiui, yra nufilmuota, kaip nei iš šio, nei iš to užsiliepsnoja vatos gniužulėlis, suvilgytas keletu tubelių „Super Glue“ klijų.
(0) 2012-10-15 0
Šių metų Nobelio chemijos premija skirta amerikiečiams biochemikams Robertui Lefkowitzui ir Brianui Kobilkai už ląstelių receptorių tyrimus. Kuo jie tokie svarbūs mokslui ir žmonijai, kad nusipelnė garbingiausio mokslo srities įvertinimo?
(3) 2012-10-11 0
Pamenate filme „Juros periodo parkas“ matytus gintare įkliuvusius uodus, kurie simbolizavo viltį arba grėsmę tiems, kurie tokius gintaro gabalėlius iškas ateityje? Neįtikėtina, tačiau neseniai buvo rastas unikalus gintaro fragmentas, kuriame įamžinta prieš šimtus milijonų metų vykusi išlikimo drama. Nors ją pralaimėjo abu inkliuzu tapę gyviai, į tinklą įkliuvusią širšę atakuojantis voras gintaro gabalėlyje yra beprecedentis paleontologinis radinys.