Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Cheminių medžiagų poveikis gyviems organizmams (Chemija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-07-06 18
Europos Paralmente inicijuotas narių šlapimo tyrimas atskleidė atskleidė labai įdomių dalykų apie politikų gyvenamą aplinką.
(0) 2015-04-14 20
Didžiausio planetoje vykusio rūšių išnykimo priežastis buvo spartus vandenynų rūgštėjimas, skelbia naujo tyrimo autoriai. Į atmosferą buvo išmesta tiek daug anglies dvideginio ir jį taip sparčiai įsisavino vandenynai, kad vandens gyviai tiesiog išgaišo – nuo mitybos grandinės pirmos iki paskutinės grandies.
(4) 2015-02-16 21
Chemijos studentus dėstytojai kartkartėmis pagąsdina: užsipilsi fluoro rūgšties (HF) ant piršto – piršto nebeturėsi. Dar daugiau bauginančios „šlovės“ ši rūgštis uždirbo seriale „Bręstantis blogis“, kuomet buvo pavaizduota, kad ji ištirpina ne tik kūną, bet ir vonią, kurioje kūnas buvo tirpinamas, ir grindis po vonia. O kaip yra iš tikrųjų? Tai nusprendė išsiaiškinti Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) chemikas Martynas Poliakoffas su kolegomis.
(1) 2014-11-18 30
Toksikologai galėtų paaiškinti daugybę keistų žmonijos istorijoje buvusių dalykų, pavyzdžiui, kodėl prieš kelis šimtmečius opiumas ir kokainas buvo vartojami kaip vaistai.
(0) 2014-10-17 44
Siaubo filmai, šiurpios vietos ir ekstremalios pramogos... kodėl mes taip mėgstame tai, kas baugina?
(0) 2014-08-04 16
Mokslininkai rado būdą, kaip kūną paversti permatomu. Manoma, kad ši naujovė pasitarnaus studijuojantiems smulkių detalių anatomiją bei perprantant vėžio plitimą.
(1) 2013-11-15 4
Australijos mokslininkai nustatė, kad cinkas gali „numarinti badu“ vieną labiausiai mirtinų pasaulio bakterijų, neleisdamas įsisavinti jai būtino mikroelemento.
(26) 2012-05-09 0
Piene yra tiek kalcio, jog pieno liaukos iš principo turėtų sukaulėti. Atsakymo į netikėtą klausimą, kodėl pieno liaukų audiniai išlieka minkšti ir pieno liaukos nevirsta kaulu, ieško „Newscientist.com“.
(2) 2012-02-14 7
Nedaug chemikalų turi tokią švytinčią reputaciją, kaip oksitocinas. Vadinamas „meilės hormonu“ ar „apsikabinimų chemikalu“, jis buvo siejamas su beveik visais teigiamais žmogaus psichikos aspektais. Vienas jo dvelktelėjimas gali padaryti žmogų labiau pasitikinčiu, užjaučiančiu, dosnesniu ir labiau bendradarbiaujančiu. Toks yra populiarusis įvaizdis, jo purškalo galima netgi įsigyti iš įtartinų interneto prekeivų.