Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Farmacija ir chemija (Chemija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-06-28 40
Mokslo istorijos profesorius Michaelas D. Gordinas surinko labai daug įdomios medžiagos apie Mendelejevo lentelės dešimtmečius ir jos kūrėjo šlovę. Šiame straipsnyje surasite įdomiausias vi
(1) 2017-01-23 4
Daugybę metų fotografijai paskyręs, iš šios veiklos duoną valgęs 26-erių londonietis Tomas Juškaitis iš esmės pakeitė savo gyvenimą.
(0) 2016-12-13 14
Naują tyrimą atlikę Vanderbilto universiteto farmakologas dr. Jerodas Dentonas ir Ohajo valstijos universiteto entomologas dr. Peteris Piermarini skelbia atradę eksperimentinį junginį, kuris slopina uodų inkstų funkciją.
(34) 2015-05-11 133
Niekas nepatikėtų, kad toks pigus ir kasdienis dalykas kaip maistinė soda gali būti veiksmingesnis už brangiausius vaistus. Dauguma žino, kad jos tirpalu skalaujant gerklę lengviau išgysime nuo peršalimo, bet yra įsitikinusių, kad valgomoji soda padeda ir atsikratyti vėžio.
(1) 2015-01-12 12
Tai įvyko 1928 m., kai anglų biologas Aleksanderis Flemingas po vasaros atostogų grįžo į darbą. Tyrėjas petri lėkštelėse augino bakterijų kultūras. Ir kažin kas jas užkrėtė. Šalia bakterijų stafilokokų augo nepageidaujamas pelėsinis grybas. Aplinkui grybą bakterijos nesidaugino. Kaip tai gali būti? Mokslininkas suprato, kad grybo išskyros slopina bakterijų augimą. Toji medžiaga buvo pavadinta penicilinu. Pirmuoju antibiotiku pasaulyje.
(0) 2013-07-18 2
Mokslininkai Icahn Mount Sinai Medicinos mokykloje (Icahn School of Medicine at Mount Sinai) mano atradę junginį, sąveikaujantį su du skirtingus opioidinių receptorių tipus turinčiu baltymų kompleksu bei galėsiantį pakeisti morfiną ir kitus opioidinius analgetikus be jiems įprastų šalutinių poveikių. Tyrimai publikuoti žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences.
(1) 2013-05-02 1
Mokslininkai vis geriau supranta genetinius įvairių, taip pat ir vėžinių, ligų mechanizmus. „Mokslo ekspresas“ kviečia sužinoti, kaip remiantis šia informacija gimsta vaistai.
(1) 2012-07-30 0
Ar įmanoma susigrąžinti prarastą regėjimą? Neseniai atrastas chemikalas teikia vilčių, mat jo suleidus aklai pelei į akis, šiai bent jau iš dalies atsistatė regėjimas.
(0) 2012-06-08 0
Jei farmacijos pasaulis medikamentų įvairovės prasme primena džiungles, požiūrio mastelį negailestingai gali išplėsti faktas, jog savo valandos neatrastų preparatų eilėje laukia… milijonas milijardas milijardas milijardas milijardas milijardas milijardų cheminių junginių. Jei palengvins pastangas įsivaizduoti skaičių, tai bus vienetas su šešiasdešimčia nulių. Gali būti, jog net ir žvaigždžių visatoje yra mažiau.
(0) 2012-05-02 0
Visai realu, jog netolimoje ateityje bus galima pamiršti nuo gyjančios odos plėšiamo tvarsčio ar pleistro skausmą ir toje vietoje kuriam laikui liekančias neestetiškai atrodančias tamsias klijų dėmes. Mat kuriamas toks pleistras, kuris užklijuotas ant odos laikui bėgant ištirpsta – susigeria į odą. „Stebuklingomis“ tirpsmo savybėmis pleistro tvarstį praturtina į jį įaustos tam tikru tirpikliu apdorotos krakmolo skaidulos. Beje, technologiją iš principo galima naud...
(2) 2011-03-28 0
Sirakūzų universiteto (JAV) chemikas sugalvojo būdą, leidžiantį žemo dažnio elektromagnetines bangas panaudoti silpnųjų jėgų (Londono dispersinių jėgų), neleidžiančių molekulėms išsilakstyti iš kristalo, tyrimams. Šis fundamentalus darbas gali būti pritaikytas sprendžiant svarbius naujų vaistų paieškos, gamybos ir jų kokybės tikrinimo uždavinius.
(27) 2010-02-16 24
Anot mokslų daktaro Vytauto Stonkaus, oficiali statistika byloja, kad dažniausiai žmonės miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio, bet naujausi tyrimai parodo, kad jas pralenkia šiuolaikinės medicinos pasekmės. Iš prigimties mums duota labai stipri imuninė sistema, tačiau daugelis šiuolaikinių gydymų būdų ją visiškai sunaikina.
(5) 2010-01-21 0
Farmacijos kompanija „GlaxoSmithKline“ atvėrė savo cheminę duomenų bazę ir įkūrė atskirą mokslinę laboratoriją, tikėdamiesi, jog atvirumas padės išrasti vaistus nuo maliarijos.