Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Įrankiai ir technika chemijoje (Chemija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-06-05 45
Azotas - 7-as periodinės elementų lentelės narys. Didžiąją mūsų kvėpuojamo oro dalį sudaro azotas, tačiau šis elementas mokslininkams visada kėlė klausimų. Kodėl jis neturi vadinamosios juodosios formos? Turi ir ją ką tik sukūrė Bairoito universiteto mokslininkai.
(1) 2015-09-14 33
<i>Gi­liai po že­me ir žvaigž­džių vi­du­je ele­men­tai spau­džia­mi trans­for­muo­ja­si. Pa­ža­bo­ta ši eks­tre­ma­li che­mi­ja ga­li su­teik­ti stul­bi­nan­čias n
(3) 2015-04-09 36
Įsivaizduokite, kad telefonu nufotografavę bare užsisakytą gėrimą galite sužinoti, ar jame yra reikiamas alkoholio kiekis, o pažiūrėję į parduotuvėje gulinčių braškių nuotrauką pamatyti, kiek jose pesticidų.
(0) 2013-12-07 0
<p style="font-style:italic"> Che­mi­jos pre­mi­ja bu­vo įteik­ta trims JAV dir­ban­tiems moks­li­nin­kams už su­kū­ri­mą kom­piu­te­ri­nio mo­de­lio, nu­ma­tan­čio su­d
(0) 2013-05-24 0
JAV mokslininkai išrado specifinį itin poringą metalorganinį tinklelį, kuris 4 kartus efektyviau surenka jūros vandenyje esantį uraną nei visos iki šiol naudotos tokios paskirties priemonės.
(0) 2011-08-23 0
Tyrėjų komanda iš Baskų šalies universiteto (Ispanija) sukūrė metodą, leidžiantį nustatyti skysčių, kurie įtariama galintys būti sprogūs, cheminę sudėtį. Keli iš tirtų bandinių, kurie buvo paimti iš policijos konfiskuotų medžiagų saugyklos, buvo ne tik sprogūs, bet turėjo junginių, kenksmingų sveikatai, pavyzdžiui, metanolio arba boro rūgšties.
(1) 2008-11-27 2
Naujo tipo elektroninis mikroskopas leidžia filmuoti vaizdo medžiagą atominiame lygyje, fiksuojant smulkiausius pokyčius, atsirandančius medžiagą veikiant išorinėmis jėgomis ar cheminių reakcijų metu. Žinoma, tai gali daryti ir kiti šiuolaikiniai elektroniniai mikroskopai, tačiau dabartinis visą tai atlieka su neįtikėtina greitaveika – fiksuojami įvykiai, trunkantys trilijoninę sekundės dalį.
(1) 2008-11-11 0
Tūkstančiai mokslininkų gali nežiniomis sugadinti savo eksperimentų rezultatus – vien dėl to, kad naudoja standartinę plastikinę laboratorijos įrangą. Albertos universiteto (Kanada) mokslininkas Andrew Holtas tyrė vaistų poveikį žmogaus fermentui monoamino oksidazei B ir pastebėjo, kad vaistai fermento aktyvumą slopina kur kas mažesnėmis koncentracijomis nei turėtų.
(10) 2008-10-02 0
Maždaug pusė mūsų sukuriamų anglies dvideginio (CO2) emisijų gaunamos ne iš didelių bei mažų gamyklų ar elektrinių, teigia Kalgario Universiteto mokslininkai. Jų nuomone, kitą pusę emisijų sukuria smulkūs šaltiniai, tokie kaip automobiliai, namų šildymo sistemos bei orlaiviai. Klimatologijos specialisto David'o Keith'o vadovaujama tyrinėtojų grupė kuria technologiją, kuri galėtų susiurbti išsklaidytą anglies dvideginį tiesiog iš oro.