Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vaistų gamyba (Chemija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-06-17 9
<em>Į rinką eina pirmieji organų lustai, ir jei reguliatoriai leis, jie paspartins vaistų bandymus ir sumažins laboratorinių gyvūnų naudojimą</em>
(1) 2013-11-15 4
Australijos mokslininkai nustatė, kad cinkas gali „numarinti badu“ vieną labiausiai mirtinų pasaulio bakterijų, neleisdamas įsisavinti jai būtino mikroelemento.
(0) 2012-10-15 0
Šių metų Nobelio chemijos premija skirta amerikiečiams biochemikams Robertui Lefkowitzui ir Brianui Kobilkai už ląstelių receptorių tyrimus. Kuo jie tokie svarbūs mokslui ir žmonijai, kad nusipelnė garbingiausio mokslo srities įvertinimo?
(0) 2012-10-10 0
Šių metų Nobelio premija už pasiekimus chemijos srityje trečiadienį atiteko amerikiečiams mokslininkams Robertui Lefkowitzui ir Brianui Kobilkai už proveržį sukėlusius tyrimus, kaip organizmų ląstelių receptoriai reaguoja į aplinką, pranešė Nobelio komitetas.
(0) 2011-06-01 0
Panašu, jog naujai atrastų bakterijų atmainų atstovės gerokai praplės turinčiųjų priklausomybę nuo kofeino gretas. Mat mikrobiologai Ajovos universiteto gėlynų dirvožemyje aptiko kofeiną mėgstančių bakterijų. Anot mokslininkų, mikroorganizmas „Pseudomonas putida“ kofeino cheminį junginį specifiniais enzimais suskaido ne tik į joms tinkamus mitybos produktus – anglies dvideginį ir amoniaką, bet ir į šalutinius produktus, kurie gerokai supaprastintų tam tikrų m...
(1) 2009-11-03 1
Biochemikas Daumantas Matulis nesigaili iš JAV grįžęs į Lietuvą - vis dėlto namai, ir dirbti įdomu. Nors pripažino, kad gal tik trečdalį ankstesnio darbo efektyvumo pasiekia, nes dažnai neįveikiami biurokratiniai mechanizmai mokslininkams užkerta daugybę kelių.