Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Antimaterija (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2017-08-28 63
Daugelį amžių žmonės įsivaizdavo, kad auksas yra viena brangiausių medžiagų pasaulyje. Deja, tai yra visiškai netiesa. Portalas BrideSide.me atrinko 16 pačių brangiausių medžiagų. Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kas yra pirmoje vietoje - tai ne metalas, ne prieskonis ir ne narkotinė medžiaga.
(0) 2016-06-27 33
„Science Alert“ straipsnyje skelbiama, jog fizikai patvirtino apie naujos formos atominių branduolių egzistavimą, o faktas, kad jie nėra simetriški, gali įnešti nemažai painiavos paaiškinant Visatos paslaptis.
(0) 2015-05-20 27
Gama spindulius fiksuojančio NASA kosminio teleskopo „Fermi“ sukauptuose duomenyse mokslininkai mano atradę užuominų, kurios gali padėti įminti vieną svarbiausių mokslo mįslių – kodėl po Didžiojo sprogimo išliko ir Visatą užėmė medžiaga, o ne antimedžiaga. Atsakymą į šį klausimą mano aptikusi Arizonos valstijos universiteto (JAV) mokslininkų komanda, kuriai vadovauja fizikos profesorius Tanmay Vachaspatis.
(15) 2011-06-08 1
Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) mokslininkams pavyko apytiksliai 16 minučių išlaikyti sukurtus antivandenilio atomus. Tai kol kas rekordinis laikas, kurį pavyko išlaikyti antimedžiagos atomus, o toks pasiekimas atveria naujas galimybes materijos ir antimaterijos tyrimams.
(13) 2011-04-26 0
Mokslininkai iš atomo struktūros išskirtą protoną „įkalbėjo“ pademonstruoti savo magnetinius sugebėjimus – savybes, kurios atvertų platesnes galimybes tyrinėjant antimedžiagos ypatumus.
(12) 2011-03-25 1
Fizikų naujai sukurta antimedžiagos forma yra sunkiausias ir sudėtingiausias iki šiol regėtas antidalykas. Reliatyvistiniame sunkiųjų jonų priešpriešinių srautų greitintuve (angl. Relativistic Heavy Ion Collider, RHIC) Niujorke sukurti antihelio branduoliai, kurių kiekviename yra du antiprotonai ir antineutronai, rašo NewScientist.com.
(5) 2011-01-12 -3
JAV mokslininkai mano padarę vieną svarbiausių pastaraisiais metais atradimų geofizikos srityje. Jis toks neįtikėtinas, kad primena mokslinę fantastiką.
(4) 2011-01-04 0
Japonijos RIKEN tyrimų instituto mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Danijos, Jungtinės Karalystės bei Vengrijos, atskleidė, jog antiprotonai – tos pačios masės, tiktai priešingo krūvio ženklo (neigiamo) dalelės – su molekulėmis susiduria visiškai kitaip nei su atomais. Gautas rezultatas gali turėti įtakos tobulinant atomų susidūrimus aprašančias teorijas.
(17) 2010-12-30 0
Svarbių postūmių pavyko pasiekti CERN branduolinių tyrimų laboratorijoje vykdomuose antimaterijos tyrimuose, skelbiama CERN pranešime spaudai. Vieno eksperimento metu panaudojus naują dalelių detektorių CUSP, mokslininkams pavyko sugauti ir gana ilgą laiką išsaugoti nemažą kiekį skriejančių antivandenilio atomų. Eksperimento rezultatai publikuojami žurnale Physical Review Letters.
(28) 2010-11-19 0
Europos branduolinių tyrimų centro (CERN) mokslininkams pavyko „pagauti“ ir palyginti ilgai išlaikyti kelias dešimtis vandenilio antimedžiagos atomų. Šis įspūdingas fizikų pasiekimas turėtų gerokai paspartinti tyrimus vienoje mįslingiausių dalelių fizikos sričių.
(5) 2009-04-30 0
Šiuolaikinio mokslo žiniomis, gravitacija veikia visas įprastines medžiagas vienodai. Tačiau kaip ji veikia antimateriją?