Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Astrofizikos eksperimentai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-06-01 3
<em>Tarptautinė mokslininkų grupė išsiaiškino, kad apšvitinus organines molekules intensyviais rentgeno spinduliais, randasi mikroskopiniai juodųjų bedugnių analogai. Šis atradimas padės ti
(10) 2016-05-11 57
2011-ųjų rugsėjį fizikas Antonio Ereditato šokiravo pasaulį. Jo vadovaujamos 160 mokslininkų grupės OPERA projekto duomenys žadėjo visiškai pakeisti mūsų supratimą apie Visatą. Duomenys rodė, kad dalelės – neutrinai, judėjo greičiau už šviesą, rašo BBC.
(1) 2014-12-15 40
Vienoje laboratorijoje mokslininkai galingu lazeriu atkūrė procesą, galėjusį Žemėje įplieksti gyvybės kibirkštį.
(7) 2011-05-23 0
Australų astronomų grupė, vadovaujama Mičelo Drinkvoterio (Michael Drinkwater), dirbančio Kvinslendo universiteto (The University of Queensland) Matematikos ir fizikos mokykloje (School of Mathematics and Physics), parodė, kad mistiškoji „tamsioji energija“ iš tikrųjų egzistuoja ir tai nėra Einšteino gravitacijos teorijos klaida.
(0) 2011-04-02 0
Nauji eksperimentai rodo, kad bendros taisyklės gali būti taikomos nagrinėjant visiškai skirtingus reiškinius, vykstančius skirtingais masteliais.
(13) 2010-12-31 1
Kas yra juodosios skylės, daugelis skaitytojų, ko gero, daugiau ar mažiau gali įsivaizduoti. Tačiau panašu, kad astrofizikams vien juodųjų skylių negana: dar šį rudenį solidžiame elektroniniame moksliniame žurnale arxiv.org pasirodė mokslinė publikacija apie „baltąsias skyles“. Maža to, fizikai savo publikacijoje skelbia, kad baltąją skylę galima aptikti paprasčiausioje virtuvės kriauklėje.
(18) 2010-09-25 0
Einšteinas pirmasis numatė, jog laiko tėkmės greitis priklauso nuo to, kaip greitai judate ir kaip stipriai jus veikia gravitacija. Pavyzdžiui, mokslininkai jau yra įrodę, jog laikas didesniame aukštyje "teka" greičiau, o raketoje keliaujantys laikrodžiai atsilieka nuo tų, kurie lieka Žemėje. Tačiau pasirodo, jog gravitacijos poveikį laikui galima stebėti net žmogaus ūgio ribose.
(2) 2010-06-05 1
Kinijos mokslininkai išbandė dar praėjusiais metais pradėtą kurti įrenginį, kuris gali absorbuoti iš visų pusių jį pasiekiančias mikrobangas. Sugerties koeficientas siekia 99%, todėl šis išradimas sumažintu masteliu gan artimai imituoja astrofizikinės juodosios skylės veikimą.
(5) 2010-04-12 1
Mokslininkams pirmą kartą pavyko laboratorijoje suformuoti Saturno atmosferoje aptiktą taisyklingo šešiakampio formos objektą.
(15) 2009-10-18 0
Pirmąją dirbtinę „juodąją skylę“, tiesa, kol kas tik mikrobangų diapazone, sukūrė tarptautinė komanda iš JAV dirbančių teoretikų bei Kinijos inžinierių. Sėkmingi elektromagnetinių bangų „gaudyklės“ eksperimentai žada įdomias praktinio pritaikymo galimybes.
(7) 2009-01-07 0
Mokslininkai tyrinėjo nestandartinių savybių didelius vandens lašus, patalpintus į savotišką antigravitacinį įtaisą ir priėjo išvados, jog kai kurios pastebėtos savybės galėtų būti identiškos juodosioms skylėms. Šį pakankamai egzotišką tyrimą atliko Notingemo universiteto (University of Nottingham) fizikai.