Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Atominiai laikrodžiai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2017-03-23 26
<em>Tiksliausi laikrodžiai tikrina pagrindinį Einšteino reliatyvumo teorijos principą: laikas nėra absoliutus. Bet koks šio principo pažeidimas galėtų reikšti ilgai ieškomą teoriją, <a hr
(0) 2015-06-22 17
Birželio 30 d., 23:59:59 pasaulio laikrodžiai prie paros trukmės pridės papildomą sekundę, ir bendras sekundžių skaičius 2015-aisiais sieks 31 536 001. Mokslininkai teigia, kad "šuolinės sekundės" pridėjimas yra būtinas, kadangi Žemė aplink savo ašį sukasi vis lėčiau. Tiesa, būgštaujama, kad papildomos sekundės pridėjimas gali sukelti tam tikrą sumaištį interneto sistemose.
(0) 2014-11-05 33
Jei norėtumėte sužinoti TIKSLŲ laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. Jo nustatinėti nereikės dar 300 mln. metų. Bet tai – niekis. Mat tame pačiame Boulderyje, vos už kelių kilometrų nuo šito laikrodžio yra laboratorija, kurioje tiksi naujas tiksliausias laikrodis pasaulyje. Preciziškai tikslų laiką jis rodys dar 5 mlrd. metų – t.y., 0,5 mlrd. metų ilgiau nei egzistuoja mūsų planeta.
(0) 2014-08-07 6

Itin tikslus, vandenilio molekulių ritmu tiksintis laikrodis galėtų padėti tirti fundamentalias konstantas, ieškant naujos fizikos požymių.

(0) 2014-06-26 10
<p>Metas laikrodžiams gauti kvantinę paspirtį. Itin tikslių atominių laikrodžių tinklas galėtų būti susietas paslaptinguoju kvantiniu susietumu ir sukurti pasaulinį laikrodį. Tai leistų v
(0) 2014-01-27 0
JAV Nacionalinio standartų ir technologijų instituto Boulderyje mokslininkai sukūrė stroncio pagrindu veikiantį atominį laikrodį, kuris be jokios klaidos gali veikti ilgiau nei 5 milijardus metų.
(4) 2013-10-11 0
Išmanieji įrenginiai nuolat mažėja, o vis didėjantis technologinis potencialas leidžia juos nešiotis su savimi bei atlikti tuos veiksmus, kuriuos anksčiau galėdavome daryti tik prie namų kompiuterio. Iš pradžių PC platformos galimybės sėkmingai migravo į telefonus ir planšetes, šiemet pamatėme ir išmaniųjų laikrodžių. Tiesa, pastarieji po truputį skatina domėtis ir paprastais rankiniais laikrodžiais, kurie nuo šiol turi tikrai išskirtinį atstovą – ypač tiksliai laiką rodantį „Cesium 133“.
(0) 2013-08-23 1
Grupė fizikų iš Nacionalinio standartų ir technologijų instituto Boulderyje (Koloradas, JAV) sukūrė atominį laikrodį, kuris už tiksliausią iki šiol cezio atomų laikrodį rodys net 100 kartų tiksliau. Naujajame tiksliausiame pasaulio laikrodyje, kuris 10 mlrd. kartų tikslesnis už tiksliausią kvarcinį rankinį laikrodį, šeimininkauja iterbio atomai.
(1) 2013-07-11 2
Mokslininkai tvirtina radę laiko matavimo būdą, kuris yra tikslesnis už dabartinį. Dabar sekundes skaičiuoja atominiai laikrodžiai, tačiau naujausių technologijų tyrimai atskleidė, jog egzistuoja dar tikslesnis laiko nustatymo metodas, skelbia BBC.
(0) 2011-05-16 0
Tyrėjai neslepia, jog net ir tiksliausius pasaulyje atominius laikrodžius nežymiai išderina nanoskopinis šiluminis spinduliavimas. Tačiau įvertinus ir pamėginus eliminuoti šį efektą, ateityje būtų galima sukonstruoti nepalyginamai tikslesnį laikrodį – tokį, kuris vienintele sekunde išsiderintų tik per 32 mlrd. metų (laiką, prilygstantį 2,5 dabar egzistuojančios Visatos amžiams).
(18) 2010-09-25 0
Einšteinas pirmasis numatė, jog laiko tėkmės greitis priklauso nuo to, kaip greitai judate ir kaip stipriai jus veikia gravitacija. Pavyzdžiui, mokslininkai jau yra įrodę, jog laikas didesniame aukštyje "teka" greičiau, o raketoje keliaujantys laikrodžiai atsilieka nuo tų, kurie lieka Žemėje. Tačiau pasirodo, jog gravitacijos poveikį laikui galima stebėti net žmogaus ūgio ribose.
(1) 2010-09-13 0
Nuo laiko matavimo tikslumo priklauso duomenų kodavimo, komunikacijų, GPS ir daugybės kitų technologijų veikimas. Ypač tai aktualu karybos sferai, todėl JAV karinė mokslinių tyrimų organizacija DARPA į savo artimiausių projektų sąrašą įtraukė ir portabilių atominių laikrodžių sukūrimą.