Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Atsitiktiniai procesai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2010-09-20 0
Bristolio universiteto Kvantinės fotonikos centro mokslininkai sukūrė silicio lustą, kuris jau netolimoje ateityje gali būti pritaikytas sudėtingiems skaičiavimams ir modeliavimams atlikti panaudojant kvantus. Išradėjai įsitikinę, jog jų įtaisas žymi naują etapą kuriant kvantinį kompiuterį.
(10) 2009-12-04 0
Matematiniu arba fizikiniu požiūriu, dviguba švytuoklė susideda iš dviejų švytuoklių, kurios yra nuosekliai sujungtos viena su kita, t.y. vienas pradžia yra sujungta su kitos pabaiga. Tai yra paprasta mechaninė sistema, pasižyminti labai sudėtinga dinamika.
(11) 2008-12-23 1
Masačusetso technologinio instituto skysčių dinamikos laboratorijos fizikai aprašė paprasčiausią iš kasdieniniame gyvenime pastebimų chaotiško veikimo pavyzdžių.
(0) 2007-10-10 0
Elektros kabeliai, laistymo žarnos ar šventinės lempučių girliandos, rodos, tarsi užkeiktos sugeba pačios susipainioti. Šios savaitės žurnalo „Proceedings of the National Academy of Sciences“ numeryje paskelbtas straipsnis apie mazgų susidarymo tikimybes bei virvės mazgų tipus. Vienas iš straipsnio bendraautorių, Dorianas Reimeris (Dorian Raymer) iš Kalifornijos universiteto, tvirtina, jog mazgų teorija turi daugybę pritaikymo sričių, iš kurių viena svarbiausių – ...