Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektroniniai mikroskopai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2017-03-24 11
Šiais laikais internetu galima įsigyti įvairių pigų prietaisų. Kai kurie iš jų iš pirmo žvilgsnio atrodo tarsi vaikams skirti žaislai, tačiau jie gali nesunkiai sudominti ir suaugusiuosius. Ar žinote, kas užfiksuota šioje nuotraukoje? Panašių atradimų nesunkiai galite savo namuose padaryti ir jūs. Tam tereikia nebrangaus USB mikroskopo.
(1) 2015-02-23 32
Ar žinote, kaip atrodo cukraus, druskos, kavos, pipirų ir kitų birių produktų grūdeliai, žiūrint pro mikroskopą? Ar teko matyti telefono ekrano pikselius iš arti? O gal norėtumėte apžiūrėti pinigus? Visa tai pamatyti ir net nufotografuoti ar nufilmuoti galite namuose – jums tereikia telefono ir stovo, kurį galite pasigaminti už maždaug 10 eurų.
(0) 2015-01-18 81
Biologijos pamokose visi žaidėme su mikroskopais ir susidomėję stebėjome mikropasaulio vaizdus. Tačiau turėti juos namuose – ganėtinai brangu. Bet jei turite išmanųjį telefoną, yra puiki galimybė turėti buitinį skaitmeninį mikroskopą – tam tereikia kelių papildomų smulkmenų ir šiek tiek kantrybės bei rankų miklumo.
(3) 2013-06-27 0
Universitetų ir komercinių bendrovių tyrėjai iš įvairių šalių jau užsiėmė savo eilę – visi jie nekantraudami laukia, kada galės pasinaudoti galingiausiu pasaulyje mikroskopu, kuris neseniai surinktas ir išbandytas Viktorijos universitete (Kanada), praneša Phys.org.
(0) 2013-06-04 0
Felixo Fischerio, dirbančio JAV Energetikos departamento Lawrence Berkeley nacionalinėje laboratorijoje, pagrindinis tikslas buvo sukurti grafeno nanostruktūras taikant naują kontroliuojamų cheminių reakcijų metodą. Tačiau pirmasis rezultatas mokslininką ir jo kolegas nustebino: elektroniniu mikrospopu jie užfiksavo neįtikėtinai detalų atskirų anglies atomų ir jų tarpusavio ryšių vaizdą.
(0) 2013-04-09 0
Oukridžo nacionalinės laboratorijos (Oak Ridge National Laboratory, JAV) mokslininkams pavyko tiesiogiai stebėti silicio atomų, išdėstytų vieno atomo storio anglies lakšte - medžiagoje, vadinamoje grafenu - judėjimą.
(0) 2012-12-06 8
Mokslininkams pirmą kartą pavyko elektronų mikroskopu nufotografuoti DNR grandinę. Tai leis atidžiau ištyrinėti, kaip proteinai ir kitos biomolekulės sąveikauja su DNR.
(0) 2012-05-09 -1
Japonų mokslininkų grupė sukūrė elektroninį mikroskopą (SEM), kuris gali išvesti į monitorių gaunamą trimatį vaizdą realiu laiku, praneša portalas Nikkeibp.
(0) 2011-06-28 0
Nacionalinės fizikos laboratorijos (Jungtinė Karalystė) tyrėjai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Linčiopingo universiteto (Švedija), parodė, kad skirtingo storio grafeno sritis galima nesunkiai išskirti aplinkos sąlygomis naudojant elektrostatinės jėgos mikroskopą.
(0) 2011-03-30 0
Mičigano universiteto (JAV) inžinerijos specialistai sugalvojo būdą, kaip pagerinti feroelektrinių medžiagų veikimą. Šios medžiagos domina mokslininkus, nes tikimasi, jog jos leis pagamintis atminties įrenginius, savo talpa pranokstančius standžiuosius magnetinius diskus, o sparta ir ilgaamžiškumu – „flash“ atmintines.
(0) 2011-02-28 0
Nors tūkstančius kartų padidintas musės liežuvis ekrane atrodo įspūdingai, šitiek didinantis mikroskopas skirtas ne biologijai. Kauno technologijos universitete veikiančiu mikroskopu naudojasi visos Lietuvos mokslininkai: chemikai, tekstilininkai, medžiagų inžinerijos specialistai.
(0) 2011-02-01 0
NIST (Nacionalinio standartų instituto) mokslininkai sugebėjo užsukti plokščią elektronų bangos frontą ir sukurti spiralinę srovę, panaudodami plonas plėveles, turinčias 5 mikronų diametro plyšelius. Nanodydžio plyšeliai sumaišo elektronų bangos frontus taip, kad susidaro spiralinės formos. Šis metodas sukuria keletą elektronų pluoštelių, lekiančių skirtingomis kryptimis. Kiekvienas pluoštelis sudarytas iš elektronų, besisukančių apie pluoštelio centrą.
(5) 2009-09-17 0
Ukrainos Charkovo fizikos ir technologijų instituto fizikams pirmą kartą pavyko nufotografuoti atomo struktūrą elektronų lygmenyje. Nuotraukose matomas palyginti detalus pavienio anglies atomo elektronų formuojamas debesis.
(1) 2008-11-27 2
Naujo tipo elektroninis mikroskopas leidžia filmuoti vaizdo medžiagą atominiame lygyje, fiksuojant smulkiausius pokyčius, atsirandančius medžiagą veikiant išorinėmis jėgomis ar cheminių reakcijų metu. Žinoma, tai gali daryti ir kiti šiuolaikiniai elektroniniai mikroskopai, tačiau dabartinis visą tai atlieka su neįtikėtina greitaveika – fiksuojami įvykiai, trunkantys trilijoninę sekundės dalį.