Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Fizikos studentų eksperimentai ir idėjos (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-04-18 22
Kvantinio pasaulio dėsniai, kuriame dalelės gali egzistuoti iškart keliose vietose, prieštarauja sveikam protui ir dažnai yra neįkandami neturintiems nieko bendro su fizika. Dabar su kvantiniu pasauliu mokslininkų grupės iš Danijos Aarhus Universiteto sukurto žaidimo „ScienceAtHome“ dėka gali susipažinti ir neturintys fizikos žinių. Prie projekto prisideda ir lietuviai.
(3) 2016-03-22 12
Šiuo atveju, įspūdingas ne tik vaizdas (liepsnų liežuviai apima 6 tūkst. degtukų mišką), bet ir garsas – tūkstančiai liepsnojančių degtukų pirmąją eksperimento minutę suošia kaip jūra.
(1) 2016-03-10 30
Atrodytų, ar gali būti nekaltesnis veiksmas už druskos bėrimą į vandenį ir abiejų medžiagų maišymą? Pasirodo, tam tikromis aplinkybėmis toks nekaltas veiksmas gali baigtis galingu sprogimu.
(2) 2014-08-05 11
Kas yra skaitymas iš lūpų, ko gero, žinome visi. O štai Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) ir bendrovių „Microsoft“ bei „Adobe“ programuotojai sukūrė išties žadą atimantį algoritmą – jis jūsų išsakytus žodžius atkurs pagal, pavyzdžiui, greta jūsų ant stalo gulinčio bulvių traškučių pakelio virpesius arba pagal taurėje esančio gėrimo paviršiaus ribėjimą, kurį sukelia jūsų tariami žodžiai.
(13) 2014-03-06 5
Visi mokyklų laboratorijose vykdomi eksperimentai būna nors truputį pavojingi. Bet kai 13-metis Džeimis Edvardsas (Jamie Edwards) informavo mokyklos direktorių apie savo planus klasėje sumontuoti branduolinį reaktorių, kilo savaime suprantamas klausimas: "Ar jis neišneš į orą mokyklos?"
(0) 2013-04-05 0
Visų pirma, reikia paminėti, kad „Grojančios grindys“ – tai ne naujos POP muzikos grupės pavadinimas, o Vilniaus universiteto fizikos studentų sukonstruotas atrakcionas. Su juo tiek mažas (daugiau nei 10 kg), tiek didelis (iki 150 kg) renginio dalyvis galės pademonstruoti savo muzikinius gebėjimus. Jei manote, kad negalite pasigirdi nei klausa, nei pirštų miklumu – ne bėda. Grindimis grosime trypčiodami kojomis. Kaip veikia šis atrakcionas, galite pamatyti video.
(0) 2013-04-02 1
Ar kada nors matėte pagal muziką šokančias liepsnas? Ugnies liežuvius, judančius pagal skirtingus garso dažnius? O tai nėra naujiena. Dar 1905 metais buvo pademonstruotas ugnies vamzdis (angl. Flame Tube), vizualizuojantis garso bangą. Jo išradėjas – vokiečų fizikas Henrikas Rubensas. Pirmasis, originalus Rubenso vamzdis buvo 4 metrų ilgio su 200 skylučių, išilgai jo.
(3) 2013-03-31 0
Jau trečius metus FiDi dieninės dalies metu bus galima stebėti galvos niežulį sukeliančią tekančio į viršų vandens iliuziją. Tai mistiškieji vandens fontanai. Jų įgyvendinimas toli gražu nėra toks paslaptingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
(0) 2013-03-25 3
Praėjusiais metais, FiDi 44 šventės metu, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai demonstravo iš buitinės technikos (siurblio, mikrobangų krosnelių) ir tiesiog eiliniuose namuose sutinkamų  medžiagų (langų stiklų, folijos, santechnikoje naudojamų vamzdžių) sukonstruotą garsųjį Teslos transformatorių.