Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Hidrogeliai ir jų fizikinės savybės (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-02-22 47
Gali nuskambėti neįtikėtinai, bet Hokaido universiteto mokslininkai rado būdą, kaip sukurti tokią medžiagą, kuri kuo daugiau naudojama, tuo labiau stiprėja. Juos įkvėpė gana paprastas dalykas - žmogaus raumuo, kuris treniruojamas tampa vis stipresnis. Tad iškilo klausimas: o kodėl toks principas negalėtų veikti ir su medžiagomis? Jian Ping Gong’as su komanda nusprendė pabandyti sukurti tokią „treniruojamą“ medžiagą ir panašu, jog jiems iš tiesų pavyko.
(0) 2018-10-25 47
Visai neseniai geriausi pasaulio mokslininkai paskelbė, kad jau netolimoje ateityje galime turėti labai rimtų problemų ir neužtenka vien tik sumažinti anglies dioksido išmetimus – reikia pradėti jį aktyviai šalinti iš atmosferos. Kaip tą daryti?
Pasiūlymų yra įvairių, bet „MIT“ inžinierių variantas turbūt nustelbia visus. Mokslininkai skelbia sukūrę medžiagą, kuri gali ne tik ore esančią anglį pagauti ir susiurbti, bet ją panaudoti, kaip „maistą“. Naujoji medžiaga maitinasi ore esančia anglimi, stiprėja ir netgi sugeba susitaisyti savo pažeidimus. Primena fantastiką, bet tai jau veikia.
(0) 2013-06-02 0
Bioinžinieriai iš Berklio universiteto (JAV) dar kartą pasinaudojo gamtos patarimu: pamėgdžiodami mechanizmą, kaip augalai auga šviesos šaltinio kryptimi (šis reiškinys vadinamas fototropizmu), jie sukūrė hidrogelį, kuris gali būti valdomas šviesa.
(16) 2013-01-11 0
Kažkokia tiesiogine prasme trenkta, tąsi masė, pavadinimu „Tech 21“, kuria apsimuturiavęs pirštą ar kurią nors kitą kūno dalį gali nesibaiminti net plaktuko smūgio. Kodėl tokia medžiaga buvo pristatyta elektronikos ir technologijų parodoje „CES 2013”? Nes tai gali būti ideali idėja visokiausių asmeninių (ir ne tik) išmaniųjų (ir nelabai) įrenginių (ir ne tik) apsaugai.
(3) 2012-09-06 0
Su keisčiausiais ir netikėčiausiais ateities medžiagos – hidrogelių – gebėjimais esame susipažinę ne sykį. Mokslininkai išrado ypatingą – nepramušamą gelį. Tai – nepaprastu tamprumu pasižymintis gelis yra ir minkštas, ir tvirtas – perregimos gelio plėvelės nepajėgė perplėšti net ir masyvus žemyn paleistas metalinis rutulys.
(0) 2012-03-15 0
Nanogelių poreikis perspektyva ir poreikis tikrai yra milžiniškas. Šioje srityje intensyviai dirba Japonijos, JAV, Vokietijoje mokslininkai. Polimerinių hidrogelių modifikavimo ir nanogelių sintezės tyrimus, panaudojant didelių energijų didelės apšvitos dozės jonizuojančiąją spinduliuotę vykdo Lenkijos ( prof. J.M. Rosiak Technical University of Lodz), Turkijos ( Prof. Olgun Guven, Hacettepe University), Kazakstano, Indonezijos, Egipto, Argentinos mokslinės grupės. Tad ir pasiekimų yra pačių įvairiausių.
(0) 2011-06-25 0
Tęsiame pasakojimą apie hidrogelius ir jų savybes. Priminsime, jog pirmąjį skaidrųjį hidrogelį, kuris sugėręs vandenį virsdavo standžiu ir lanksčių produktu, susintetino 1960 m. čekų mokslininkas Otto Wichterle. Nuo to laiko mokslas nemažai pasistūmėjo į priekį tyrinėdamas hidrogelių savybes ir jų panaudojimo galimybes.
(0) 2011-06-20 0
Nanotechnologijos yra viena sparčiausiai besivystančių, apimanti daugelį mokslo šakų (chemija, fizika, biologija, medžiagų mokslas ir inžinerija) ir pramonės šakų. Jeigu palygintume kiek kiekvienai mokslo šakai skiriama investicijų ir jų pasekoje atsirandančių nanoproduktų gausą, tai pirmaujančios sritys yra farmakologija ir medicina.