Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Įdomieji fizikos uždaviniai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2016-06-15 -6
Atokvėpiui nuo futbolo siūlome pasitikrinti loginį mąstymą ir fizikos žinias.
(1) 2016-04-23 26
<em>Giliai po kojomis glūdi netikėtumas. Fizikai suskaičiavo, kad dėl bendrosios reliatyvumo teorijos aprašomų efektų Žemės centras pustrečių metų jaunesnis už paviršių.</em>
(1) 2015-04-22 28
Holivudas ir filmų kūrėjai yra vieni pirmųjų įvaldančių naujas kompiuterines technologijas. Nieko nuostabaus, nuo to gi priklauso specialių efektų realistiškumas! Sėdėdami kino salėje mes iš karto galime įvertinti filmo režisieriaus pastangas – spalvos, vaizdai. Viskas taip tikroviškai atrodo! Ir nors mūsų akys būna apgautos, mūsų protus apgaut yra sudėtingiau. Turbūt kiekvienas iš mūsų žiūrėdamas filmą pakraipydavo galvą galvodamas: Ar taip gali būti?
(6) 2015-03-26 4
<em>Kanadietis fizikos studentas suskaičiavo tikslų kritimo per Žemę laiką: užtruktumėte 38 minutes ir 11 sekundžių.</em>
(4) 2014-11-05 23
Norite tikėkite, norite – ne, tačiau apie srautų tėkmes mokslui žinoma labai, labai nedaug. Bet tai yra taip svarbu, kad jeigu remdamiesi matematinėmis lygtimis paaiškintumėte, kas vyksta kylant cigaretės dūmui ar maišant grietinėlę kavoje, praturtėtumėte milijonu dolerių.
(5) 2013-06-14 0
Mūsų kūnai generuoja galybę energijos. Pamenate, prieš savaitę, gilinantis į aukščiausias temperatūras visatoje, buvo užsiminta, kad 1 cm³ žmogaus kūno energijos išspinduliuoja daugiau nei 1 cm³ Saulės. Šį atvejį nuodugniai apmąstė ir išdėstė astronomas daugeliui ne sykį matytu veidu Filas Pleitas (Phil Plait).
(14) 2012-07-24 0
Amžinieji klausimai. Būti ar nebūti? Višta ar kiaušinis? Ko gero, tokiai klausimų kategorijai galima priskirti ir dar vieną – bėgti ar nebėgti lietui užklupus? Fizikai ietis šiuo klausimu laužo jau seniai, tačiau naujausi skaičiavimai byloja, jog tingintiems pajudinti savo kaulus gresia didesnė tikimybė permirkti lietuje.
(21) 2010-11-09 0
Vėl grįžtame prie sekmadieninio straipsnio apie fiziką ir jos išmanymo naudą aiškinantis kasdieninius reiškinius – tokius, kaip paslaptingos valties ir irklo lenktynės.
(79) 2010-11-07 0
Labai dažnai fizika kaip mokslas dar nuo mokyklos ar universitetų laikų asocijuojasi su nesuvokiamais dėsniais, sunkiai „įkandamais“ uždaviniais ir painiomis teorijos. Tačiau tuo pačiu fizikos mylėtojai įsitikinę, jog tai pats nuostabiausias mokslas, padedantis pažinti pasaulį. Kodėl yra tokios skirtingos nuomonės? Kaip fiziką būtų galima pamilti dar mokykloje? Apie tai savo pamąstymais dalinasi Kauno technikos kolegijos fizikos dėstytojas A. Gavėnas.
(32) 2009-02-21 14
Tai sena istorija, kuri truputi primiršta, o kai kur ir pagražinta, tačiau vėl atgijusi – kai kas ją įsidėjo į savo tinklalapius, kai kas ėmė siuntinėti elektroniniu paštu – tokiu būdu ji pasiekė ir mus. Žinoma, kiek joje tiesos, kiek išgalvotų detalių, spręsti sudėtinga, tačiau neabejotinai ji turi išliekančios vertės moralą. Ne tik moksleiviams ar studentams, bet visiems žmonėms, norintiems į gyvenimą pažvelgti kiek plačiau.