Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kompozicinės medžiagos (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-08-17 16
Jungtinių Valstijų karinės oro pajėgos kažkodėl ėmėsi domėtis vorais. Kartu su Purdue Universiteto mokslininkai karinių pajėgų inžinieriai šiuo metu įtemptai tiria voratinklius. Manoma, kad sukauptos žinios labai pravers ateityje.
(4) 2018-03-02 41
Jei reikėtų atspėti, ką bendro turi išmanieji telefonai, neperšaunamos liemenės, teniso raketės, šalmai ir „Ferrari F40“, kokių variantų turėtumėte? Juos jungia medžiaga, kuri jos išradėją įrašė į JAV Nacionalinę išradėjų šlovės alėją.
(1) 2014-10-19 23
<p style="font-style:italic">Mediena gali laikyti ateities dangoraižius – dabar ji tvirtesnė ir plačiau pritaikoma, nei kada nors</p>
(6) 2014-08-13 17
Kompanijos Sharp ir Kioto universiteto (Japonija) mokslininkai sukūrė naują kompozitinę medžiagą, kuri tinkama naudoti šiandien plačiai naudojamuose ličio jonų akumuliatoriuose. Mokslininkai tikina, kad naujoji medžiaga leis tokiems akumuliatoriams gyvuoti net iki 70 metų.
(2) 2014-07-24 13
Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai išrado porėtą medžiagą, kuri saulės energiją paverčia garu. Išradimas gali praversti kraštuose, susiduriančiuose su elektros energijos tiekimo problemomis.
(0) 2012-12-13 7
Tampioji, arba lanksčioji, elektronika (angl. Stretchable Electronics) kol kas tik „kūdikystės" stadijoje, tačiau, manoma, kad įrenginiai, galintys lankstytis nelūždami, netolimoje ateityje galėtų kardinaliai pakeisti tokius šiuolaikinius įrenginius, kaip išmanieji telefonai, saulės elementai ar medicininiai implantai.
(2) 2011-12-22 0
Žiogai, elniavabaliai, grambuoliai ir kai kurie vėžiagyviai turi stiprius apsauginius egzoskeletus arba kiautus. Jie tvirti ir svarbiausia nesunkūs – neapkrauna gyvūno papildomu svoriu ir netrukdo jam judėti.
(1) 2011-11-21 2
Tyrėjų komanda iš Kalifornijos universiteto Irvine, Hjuso tyrimų laboratorijų ir Kalifornijos technologijos instituto (JAV) sukūrė lengviausią medžiagą pasaulyje – ji net 100 kartų lengvesnė už polistirolą. Mokslininkų rezultatai publikuoti prestižiniame žurnale „Science“.
(0) 2011-09-15 0
Kalifornijos universitete Berklyje (JAV) inžinieriai parodė, jog įmanoma sumažinti minimalią įtampą, reikalingą tam, kad būtų išlaikytas kondensatoriaus krūvis. Šis pasiekimas galėtų padėti sumažinti šiuolaikinių elektronikos prietaisų energijos sąnaudas ir išskiriamą šilumos kiekį.
(14) 2011-08-12 1
JAV karinis laivynas oficialiai paskelbė apie sukurtą naują revoliucinę medžiagą, kuri pakeis kovines galvutes dengiantį plieną ir sugebės bent kelis kartus padidinti užtaiso griaunamąją galią.
(0) 2011-06-14 0
Pristatyta medžiaga, kuri keičia savo tvirtumą tik paspaudus mygtuką. Šis pokytis vyksta per keletą sekundžių pasikeitus medžiagos elektroninei struktūrai. Tvirta ir trapi medžiaga tampa minkšta ir lanksti. Šio pasiekimo naujumas yra tai, kad tokia transformacija yra valdoma elektriniais signalais. Šį stebuklą sukūrė medžiagų fizikas profesorius Jorgas Vaismiuleris (Jörg Weißmüller), dirbantis Hamburgo technikos universitete (Technical University of Hamburg) ir Helmholt...
(1) 2011-06-08 0
JAV Energijos departamento Ouk Ridžo nacionalinės laboratorijos tyrėjai, analizuodami atomų dinamiką šiluminio laidžio atžvilgiu, bando geriau suprasti, kaip funkcionuoja termoelektrinės medžiagos. Šis tyrimas gali paspartinti prietaisų, šilumą verčiančių elektros energija, kūrimą ir tobulinimą.
(11) 2011-04-30 -1
Sidnėjaus technologijos universiteto (Australija) mokslininkai teigia pasiekę įspūdingų rezultatų, kurdami kompozitinę medžiagą, kurios pagrindą sudaro grafitas. Naujoji medžiaga plona kaip popierius, tačiau net dešimt kartų tvirtesnė už plieną.
(1) 2011-03-31 0
Nacionalinės Australijos mokslo agentūros tyrėjai sugalvojo paprastą, bet veiksmingą metodą, leidžiantį auginti naujos rūšies daugiafunkcines medžiagas, kurias tikimasi panaudoti gaminant optinius jutiklius, laikant ir tiekiant vaistus.
(0) 2011-03-29 0
Per pastaruosius metus daugelis lėktuvų gamintojų pradėjo naudoti pažangiąsias kompozitines medžiagas, kurias sudaro itin atsparios skaidulos (pavyzdžiui, anglies ar stiklo), įtvirtintos plastiko arba metalo matricoje. Tokios medžiagos yra tvirtesnės ir lengvesnės už aliuminį, tačiau kur kas sunkiau įvertinti jų mechaninę būklę, mat kompozitų paviršiai neparodo galimų pažeidimų šaltinio.