Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

LHC greitintuvo kritika (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(18) 2011-08-31 1
Keista, kad nuo Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) paleidimo praėjus beveik trims metams, interneto platybėse vis dar galima išgirsti pasakojimų, esą ši mašina be jokio gailesčio sunaikins mūsų Žemę. Galbūt tokias fantazijas skatina faktas, jog pilnu pajėgumu greitintuvas pradės veikti tiktai 2014 metais. Visgi labai panašu į tai, kad niūrieji pesimistai seka liūdnai pagarsėjusių Žemės apokalipsės pranašautojų pėdomis: juk mūsų planeta ...
(14) 2010-05-20 0
Lietuvis fizikas, Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos narys korespondentas, vienas iš puslaidininkių fizikos Lietuvos plėtotojų Juozas Vidmantis Vaitkus jau ne pirmą dešimtmetį dirba paslaptingajame CERN (tai prancūziško pavadinimo Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire santrumpa, reiškianti Europos Branduolinių tyrimų tarybą).
(26) 2009-11-04 0
Europos branduolinių tyrimų centre Ženevoje bandomo Didžiojo hadronų priepriešinių srautų greitintuvo (LHC) priešininkai, tvirtinantys, kad šis įrenginys kelia mirtiną pavojų, kreipėsi į Jungtinių Tautų Organizaciją.
(43) 2008-06-22 0
Naujausioje CERN ataskaitoje teigiama, jog dydysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas (LHC) nesukurs nei juodosios skylės, nei kitokio pasaulio pabaigos verto darinio. Trumpai tariant, ataskaita projektą įvardina kaip "saugų" ir dar kartą pabrėžia savo pradinį argumentą, jog netgi patys galingiausi planuojami dalelių susidūrimai LHC įrenginyje savo mastu yra nykstamai maži lyginant su tuo, ką gamta daro jau milijardus metų.
(62) 2008-03-28 1
Buvęs JAV branduolinio saugumo ekspertas fizikas Walteris Wagneris ir jo bendramintis Luisas Sancho kreipėsi į JAV teismą prašydami keliems mėnesiams sustabdyti planuojamą Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) šalia Ženevos paleidimą, kol bus užtikrinti visi saugaus jo veikimo aspektai, skelbia „MSNBC.com“.